Przedszkolaki z wizytą w komendzie

2023-06-01 13:18
Karol Szumny
2023-06-01 13:18

Dzieci z przedszkola nr 1 w Gryficach odwiedziły stróżów prawa w Komendzie Powiatowej Policji w Gryficach. Policjanci opowiadali maluchom jak wygląda codzienna służba policjanta. Na zakończenie spotkania, każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe, co wzbudziło wśród uczestników wycieczki najwięcej emocji.

Dzieci ze szkół i przedszkoli dość często odwiedzają naszą jednostkę. Podczas takich odwiedzin policjanci pokazują najmłodszym oznakowane pojazdy policyjne - radiowozy, oprowadzają „małych gości" po komendzie.

W trakcie zwiedzania policjanci opowiadają czym zajmują się na co dzień funkcjonariusze poszczególnych wydziałów i jak wygląda ich codzienna służba.

Dla najmłodszych jedną z największych atrakcji jest oglądanie munduru oraz sprzętu wykorzystywanego podczas pełnienia obowiązków służbowych przez policjanta.

Dzieci, które przybyły z wizytą do naszej komendy, zapoznały się z pracą gryfickich policjantów, dowiedziały się kto to jest policjant dyżurny i czym się zajmuje, same natomiast wykazały się znajomością numerów alarmowych, nie tylko tego policyjnego. „Mali goście" zwiedzili „niebieski pokój". Wysłuchały też policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa oraz sposobów unikania zagrożeń związanych ze spotkaniem z nieznajomym.

źródło: KPP Gryfice

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Wredny sasiad

odpowiedz
01.06.2023 13:33

Tylko dzieciom nie pokazujcie głośnika bluetooth który do złudzenia przypomina granatnik