Przedstawiciele służb spotkali się w ważnym celu. „Gniewosz 2024” w powiecie gryfickim

2024-06-14 16:00
Karol Szumny
2024-06-14 16:00

Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Gryficach odbyło się spotkanie informacyjno-koordynacyjne w związku planowanymi ćwiczeniami obronnymi pn. „Gniewosz 2024”. W przedsięwzięciu na naszym terenie bierze udział Powiat Gryficki oraz gminy: Trzebiatów i Rewal.

ZDJĘCIE 1 z 5

Starosta Powiatu Gryfickiego Ryszard Chmielowicz zaprosił wczoraj przedstawicieli służb mundurowych oraz gmin i innych jednostek w celu omówienia ćwiczeń obronnych pn. „Gniewosz 2024.

- Są to corocznie organizowane są ćwiczenia obronne, podczas których sprawdzane są nasze zdolności do organizowania, współdziałania i koordynowania działań obronnych – wyjaśnia dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa, Informatyki, Cyberbezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Gryficach – Mariusz Pietrzak.

- Ćwiczenia organizowane są one na podstawie zarządzenia wojewody zachodniopomorskiego. W przedsięwzięciu tym na naszym terenie bierze udział Powiat Gryficki oraz gminy: Trzebiatów i Rewal – dodaje.

- Na to spotkanie zostało zaproszone nieco szersze grono osób. To ze względu na to, że przygotowujemy się do sytuacji, którą autorzy mogą nam nałożyć w trakcie ćwiczeń. Na ten moment nie mamy konkretnego scenariusza, natomiast mamy przygotowany ćwiczebny zestaw zadań, które mogą się pojawić. W ramach tego w najbliższym czasie będziemy otrzymywali od pana wojewody zadania, które następnie starosta będzie przekazywał do realizacji – powiedział Mariusz Pietrzak.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!