Przedstawiciele służb spotkali się przed sezonem letnim

2024-06-28 16:46
Karol Szumny
2024-06-28 16:46

W ubiegłą środę w Starostwie Powiatowym w Gryficach odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Głównymi tematami posiedzenia było podsumowanie działań w związku z masowym zatruciem pokarmowym w ośrodku wczasowym w Pogorzelicy oraz „Bezpieczne wakacje 2024 r.”, czyli zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców i turystów przebywających na terenie powiatu.

ZDJĘCIE 1 z 5

Co roku tuż przed rozpoczęciem sezonu letniego w Starostwie Powiatowym w Gryficach odbywa się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W tym roku spotkanie miało miejsce w środę, 26 czerwca.

- Na tym spotkaniu starosta zapoznaje się z przygotowaniem poszczególnych jednostek i służb do zbliżającego się sezonu letniego – wyjaśnia Mariusz Pietrzak, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa, Informatyki, Cyberbezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Gryficach.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: starosta Ryszard Chmielowicz, członek Zarządu Powiatu Krzysztof Brożyński, radny Powiatu Gryfickiego Przemysław Barański, zastępca dyrektora SPZZOZ MEDICAM Andrzej Gorzka, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Gryficach Artur Rogiński, Komendant Komendy Powiatowej Policji w Gryficach Krzysztof Boguszewicz, a także przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Pogotowia Ratunkowego,  Zarządzania Kryzysowego Gmin Powiatu Gryfickiego, Dyrektorzy Wydziałów Starostwa Powiatu oraz podległych jednostek.

- Starosta wysłuchał, jak poszczególne jednostki są przygotowane do sezonu. Na spotkaniu poruszono również temat masowego zatrucia pokarmowego w ośrodku wczasowym w Pogorzelicy – dodaje Mariusz Pietrzak.

- Z przedstawionych analiz wynika, że służby są przygotowane do sezonu letniego i nasz powiat jest bezpieczny – podsumował nasz rozmówca.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!