Przed wakacjami uczniowie nie wrócą do szkół. Co z nauką od września?

2020-06-02 10:20
Katarzyna Adamiak
2020-06-02 10:20

Uczniowie w tym roku szkolnym nie wrócą już do szkolnych ław. Informację tę, przekazał szef MEN Dariusz Piontkowski.

- Do 26 czerwca, czyli do planowego zakończenia zajęć dydaktycznych, będzie realizowane kształcenie na odległość – poinformował podczas poniedziałkowej konferencji Dariusz Piontkowski.

Szef MEN przypomniał, że istnieje możliwość odbywania konsultacji, które mogą być organizowane do końca zajęć dydaktycznych.

Zapytany o to, jak będzie wyglądała edukacja od września, minister Piontkowski odpowiedział: Nie wiemy, jak będzie się rozwijała epidemia. Mamy nadzieję, że od września będzie możliwa tradycyjna forma nauki.

Zajęcia stacjonarne w szkołach zostały zawieszone 12 marca. Od 25 marca wprowadzono obowiązek prowadzenia kształcenia na odległość.

Łagodzenie obostrzeń, pozwoliło na częściowe wznowienie działalności m.in. w przedszkolach i w szkołach podstawowych, gdzie w klasach 1 -3 prowadzone są zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia elementów dydaktycznych.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Renata

odpowiedz
04.06.2020 07:03

Jeśli Rząd nie zapewni żadnej pomocy dla rodziców zdrowych dzieci w wieku od 8 do 12 lat, to co tydzień będziemy z mężem chorować, żeby się własnym dzieckiem opiekować. Urlopy wykorzystane, dziadków i babci juz nie ma a obcej osobie pod opiekę dziecka nie dam. Zresztą nie stać nas na to...Najlepiej jest rozdać po 1000zł nierobom na wczasy a normalne rodziny traktować jak śmieci.