Przebudowa drogi Trzebiatów – Lędzin coraz bliżej

2022-08-04 16:33
Adam Litwinowicz
2022-08-04 16:33

W drugiej połowie sierpnia mają rozpocząć się wstępne prace związane z przebudową drogi wojewódzkiej 102 na odcinku Trzebiatów – Lędzin. Dzisiaj w trzebiatowskim magistracie odbyło się przekazanie placu budowy.

Na remont tej drogi kierowcy czekają z niecierpliwością. To jedna z bardziej uczęszczanych tras szczególnie w czasie sezonu wakacyjnego. Prace prowadzone będą na obszarze dwóch gmin: Trzebiatów i Karnice, ale remont ma szczególne znaczenie dla dwóch nadmorskich gmin naszego powiatu. To właśnie ta trasa łączy niejako gminę Trzebiatów z gminą Rewal.

W trzebiatowskim magistracie odbyło się przekazanie placu budowy. Prace mają rozpocząć się w drugiej połowie sierpnia, ale w pierwszej fazie nie mają być uciążliwe dla kierowców. Zakończenie przebudowy planowane jest na pierwszy kwartał 2024 r. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie (inwestor) oraz wykonawcy – firma Budimex.

Grzegorz Olejniczak, wiceburmistrz Trzebiatowa obecny na spotkaniu, zaznacza, że ta inwestycja jest długo wyczekiwana przez samorząd lokalny. - To droga prowadząca z Trzebiatowa do gminy Rewal, a więc w czasie wakacji jest szczególnie uczęszczana. Aktualnie ta droga jest w złym stanie technicznym, ale już niedługo będzie znacznie lepiej, co zwiększy komfort podróży i bezpieczeństwo mieszkańców tych trzech miejscowości leżących na trasie – mówi w rozmowie z naszą redakcją. Stary pas drogi będzie biegł z Trzebiatowa do Zapolic. Przed Zapolicami wybudowany zostanie inny pas, który będzie omijał trzy wsie: Zapolice, Rogozinę i Konarzewo. Zdaniem Grzegorza Olejniczaka, to ułatwi podróż i zwiększy bezpieczeństwo. Olejniczak dodaje również, że w czasie spotkania padło zapewnienie ze strony ZZDW w Koszalinie, że stara droga w tych trzech miejscowościach, która w tej chwili jest naprawdę w bardzo złym stanie, zostanie wyremontowana. Dla rowerzystów również mamy dobre informację. Wzdłuż drogi ma pojawić się trasa rowerowa.

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Piro

odpowiedz
05.08.2022 07:28

A kiedy przebudowa Trzebiatów Kołobrzeg, miała ruszy dwa lata temu, były huczne informacje i cisza

Łukasz

odpowiedz
04.08.2022 21:24

Super prosto do Skalna

Monika

odpowiedz
04.08.2022 17:26

O znalazła się kasa a za peło nie było kasy 8lat rzadzili a kasy nie było

Mieszkaniec

odpowiedz
05.08.2022 07:12

Cud.podwyzka dla Włodarzy miasta