Prowizoryczna wiata i brak udogodnień dla osób starszych. Czy tak ma wyglądać jedyny szpital w powiecie?

2022-07-29 14:20
Karol Szumny
2022-07-29 14:20

Pacjenci poruszający się na wózku inwalidzkim, o kulach czy osoby starsze nie mają łatwego zadania w dostaniu się do szpitala w Gryficach. Zniszczone, kamienne schody sprawiają wiele trudności. Problem dotyczy również prowizorycznej wiaty, której cel obecnie trudno określić. Zmian w tym miejscu chce radny Zygmunt Dziewguć, który zaangażował się w tę sprawę.

ZDJĘCIE 1 z 6

„W związku częstymi pytaniami oraz skargami w imieniu mieszkańców Gryfic oraz okolicy proszę o modernizację wejścia głównego do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach” – te słowa Zygmunt Dziewguć kieruje do Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Wszystko ze względu na brak udogodnień dla osób starszych czy poruszających się o kulach. Wejście do przychodni gryfickiego szpitala może im sprawić niemały kłopot. Kamienne schody w wielu miejscach są pokruszone i zniszczone. Nietrudno więc o nieszczęśliwy wypadek.

Podobnie jest z wiatą przed wejściem do przychodni, która powinna służyć jako ochrona przed deszczem. Czy spełnia to zadanie?

„Aby poprawić jakość życia osób o specjalnych potrzebach, a także zapobiec ich społecznemu wykluczeniu i dyskryminacji proszę o dostosowanie wejścia dla osób ze szczególnymi potrzebami (przede wszystkim osób z niepełnosprawnościami i osób starszych) tak aby zapewnić im pełen dostęp do usług zdrowotnych” – brzmi dalsza część pisma radnego Zygmunta Dziewgucia.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

masakra!!

odpowiedz
01.08.2022 08:19

Straszący szkielet przed wejściem do szpitala,to tylko świadczy o władzach szpitala jak traktują pacjentów,zero szacunku i poszanowania.Jak pada deszcz trzeba schować się w lesie wstyd i hańba,ale szlabaniki wjazdowe to jest o.k.