Protest przeciwko ustawie Lex TVN w Gryficach [FILM]

2021-08-11 15:10
Redakcja
2021-08-11 15:10

We wtorek w całej Polsce odbyły się protesty przeciwko ustawie Lex TVN. Również w Gryficach, na Placu Zwycięstwa grupa mieszkańców manifestowała swoje postulaty. Oglądajcie naszą relację na żywo.

Pod koniec lipca Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu przyjęła projekt zmian w ustawie o radiofonii i telewizji. Do Sejmu projekt ten ma trafić w najbliższą środę. Dlatego właśnie protestujący w całej Polsce zbierają się już jutro, by pokazać swój sprzeciw dotyczący zmian w przepisach.

Co zakłada nowy projekt ustawy?

Projekt nowelizacji ustawy przewiduje wprowadzenie przepisu, w którym koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Właścicielem TVN jest amerykański koncern Discovery, ale zarządza stacją za pośrednictwem spółki Polish Television Holding BV zarejestrowanej w Holandii. Przyjęcie ustawy może zatem sprawić, że telewizja TVN będzie miała trudności w emisji w całej Polsce.

Telewizja TVN jest w trakcie rozmów z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji w sprawie przedłużenia koncesji. Wygasa ona bowiem w przyszłym miesiącu – 26 września.

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

JanIIISobieskiYT

odpowiedz
12.08.2021 07:32

A to ta niedzielna tv od mikiciuka i nowobogackich🤭 niech idzie w PiS du😁 przez lata robili ludziom papkę z umysłów tak samo jak Tadek od Maybacha 😁 a i jeszcze TVP też powinno zawinąć wrotki bo to jakiś sadyzm jest🤮

Ron

odpowiedz
11.08.2021 18:45

Nie osmieszajcie się jakie wolne media TVN to niemiecka stacja kierowana przez kolegów Donalda ta stacja w niczym nie jest lepsza od TVP jedynie Polsat jest niezalezny