Profilaktyczne działania policji na drogach powiatu gryfickiego

2022-01-10 14:37
Adam Litwinowicz
2022-01-10 14:37

Policjanci ruchu drogowego z Gryfic prowadzili działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Prędkość” w ramach kampanii „Czy To Cię Tłumaczy ?”. Celem działań było podnoszenie świadomości wśród uczestników ruchu drogowego o tym, jak wielkie zagrożenie, stanowi jazda z nadmierną prędkością oraz brawura na drodze.

Policjanci prowadzili własne działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”, które wpisywały się również w idee ogólnopolskiej kampanii „Czy To Cię Tłumaczy?”.

Dzisiejsze działania mundurowych były poświęcone bezpieczeństwu wszystkich uczestników ruchu drogowego ze zwróceniem uwagi na zagrożenie, jakie niesie ze sobą jazda z nadmierną prędkością i brawura na drodze, ponieważ jak przypominali mundurowi nadmierna prędkość to druga oprócz jazdy na podwójnym gazie przyczyna wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Podczas kontroli drogowych funkcjonariusze gryfickiej drogówki rozmawiali z kierującymi pojazdami o bezpieczeństwie, przypominali o obowiązujących przepisach i przestrzegali przed przekraczaniem dozwolonej prędkości. Każdy z kierujących otrzymywał ulotki informacyjne i wskazówki dotyczące prawidłowego zachowania się na drodze. Dla opornych amatorów szybkiej jazdy nie było taryfy ulgowej.

Funkcjonariusze rozmawiali również z pieszymi użytkownikami dróg, przypominając o obowiązkach, które dotyczą ich bezpośrednio od 1 czerwca 2021 r. tj.:

• zachować szczególną ostrożność wchodząc na przejście dla pieszych, jezdnię lub torowisko,
• upewnić się, że można bezpiecznie przejść,
• nie ograniczać sobie możliwości obserwacji – nie korzystać z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego wchodząc, lub przechodząc przez przejście dla pieszych, jezdnię lub torowisko.

Policja przypomina, że pieszy ma zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia, lub przechodzenia przez jezdnię, lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych — w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych.

Komentarze (6)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Piro

odpowiedz
10.01.2022 22:53

Kiedy poprawa z swiatlami na drodze? Co drugie auto ma obecnie albo żarówki poza homologacją, albo różnych barw w tym zabronione UV, lub źle ustawione lampy. W nocy coraz gorzej się jeździ bo oślepiają.

ziemia

odpowiedz
10.01.2022 19:22

- nie ograniczać sobie możliwości obserwacji – nie korzystać z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego wchodząc, lub przechodząc przez przejście dla pieszych, jezdnię lub torowisko czy prowadząc radiowóz

ANDZEJ

odpowiedz
11.01.2022 12:34

Taaaa na pewno na drodze Brojce- Strzykocin dojdzie do przekroczenia prędkości 🤣🤣🤣. Tam nie ma czasu na przekroczenie prędkości, jazda po tej drodze to szkoła przetrwania 🤣

KRZYSZTOF

odpowiedz
11.01.2022 16:48

Ilu z PO złapanych 🤣

To ważne lecz....

odpowiedz
11.01.2022 19:02

Też sobie drogę szybkiego ruchu znaleźli do kontroli :)

ooo

odpowiedz
10.01.2022 17:11

super super =+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++