Premier: „Polexit to fake news”

2021-10-11 10:16
Redakcja
2021-10-11 10:16

Polexit to fake news. To szkodliwy mit, którym opozycja zastępuje swój brak pomysłu na odpowiednią pozycję Polski w Europie – napisał w niedzielę na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. Wszelkie zobowiązania wynikające z prawa Unii Europejskiej pozostają w mocy – dodał.

„Polexit to fake news. To szkodliwy mit, którym opozycja zastępuje swój brak pomysłu na odpowiednią pozycję Polski w Europie. Takich metod używa się wtedy, gdy żyje się złudzeniami zamiast faktami. Gdy chce się oszukać siebie i innych” – napisał premier Mateusz Morawiecki.

„Podobne orzeczenia były przecież wydawane we Francji, w Danii, w Niemczech, we Włoszech, w Czechach, w Hiszpanii czy w Rumunii. Stwierdzono w nich, że unijne instytucje czasami w pewnych działaniach wykraczają poza przyznane im w traktatach kompetencje – wchodząc w kolizję z krajowymi konstytucjami” – dodał.

Przypomniał, że „podobnie stwierdzał już w przeszłości polski Trybunał Konstytucyjny”. „Wszelkie zobowiązania wynikające z prawa Unii Europejskiej pozostają w mocy. Unia to zbyt poważna Wspólnota, by przenosić ją w świat bajkowych opowieści. To miejsce obopólnych korzyści, ale również rzeczywistych wyzwań dla wszystkich krajów Unii. Wyzwań, do rozwiązywania których Polska musi stawać jako podmiot” – napisał szef rządu.

W niedzielę na placu Zamkowym w Warszawie odbyła się manifestacja zwołana przez Donalda Tuska w reakcji na czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł o niezgodności z konstytucją niektórych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej. Czuję się zobowiązany podnieść alarm spowodowany decyzjami „pseudo-Trybunału” i partii rządzącej, która już bez „owijania w bawełnę” podjęła decyzję o wyprowadzeniu Polski z Unii Europejskiej; oni chcą wyjść z UE, by bezkarnie gwałcić prawa obywateli i zasady demokracji – mówił podczas manifestacji Tusk.

W czwartek TK uznał, że przepisy europejskie w zakresie, w jakim organy Unii Europejskiej działają poza granicami kompetencji przekazanych przez Polskę, są niezgodne z polską konstytucją. Niezgodny z konstytucją jest także przepis europejski uprawniający sądy krajowe do pomijania przepisów konstytucji lub orzekania na podstawie uchylonych norm, a także przepisy Traktatu o UE uprawniające sądy krajowe do kontroli legalności powołania sędziego przez prezydenta oraz uchwał Krajowej Rady Sądownictwa ws. powołania sędziów.

źródło:
PAP

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Jesteśmy Europejczykami”. Protest w Gryficach [RELACJA]

Komentarze (16)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Żorż

odpowiedz
11.10.2021 11:38

Jasno i na temat premier wyjaśnia w którym miejscu jest kraj. Tusk i cała totalna niech słucha ze zrozumieniem i włączy myślenie i pamięć historyczna. Swego czasu Tusk wolał być na usługach Unii , bo tak ustaliła kanclerzowa Niemiec, a dziś by chciał dalej rządzić w Polsce,.. Nie te czasy na szczęście i nie te argumenty w dyskusji z obecną władzą. Tak trzymać Panie premierze, jest jeszcze sporo do naprawienia w Polsce po komunie i postkomunie. Trzecia kadencja Premiera jest potrzebna by Polska zaczęła się liczyć w Unii Europejskiej. .

Cypisek

11.10.2021 11:38

Do roli poważnego polityka trzeba dorosnąć , do roli komentowania poczynań polityków ... też !

żorż

11.10.2021 11:38

Oj Cypisku, coś mi się zdaje żeś tak ogarnięty jak twój kolega Rumcajs. Nie dziwię się że nie podoba Ci się Premier, Gryfice i okolice to jednak wciąż duże wpływy komuny, wystarczy spojrzeć na władze w Trzebiatowie czy w Gryficach gdzie wciąż widać wpływy egzekutyw partyjnych lat 70 i 80 tych. Wszak dziś totalna opozycja i postkomuna podała sobie rękę na zgodę.

Żorż

11.10.2021 11:38

do LInk, jak się nie ma argumentów w dyskusji , to sprawę załatwia się przekleństwem w twoim stylu. Podobnym do stylu czołowej feministki, która klnie lepiej od przysłowiowego szewca, i cieszy się sporym szacunkiem w Gryficach. Wszak gościła w Gryficach na zaproszenie gryfickiej totalnej opozycji.

Link

11.10.2021 11:38

Ty dzbanie będziesz jeszcze na kolanach łaził i błagał żeby pisowskie szmaty spierd... ić ze stanowiska. Zabraknie co chleba do mordy to inaczej będziesz gęgał.

J23

odpowiedz
11.10.2021 16:52

Słowa Donalda Tuska o tym, że „Polskość to nienormalność” pochodzą z jego artykułu „Polak rozłamany”, opublikowanego w miesięczniku „Znak” w 1987 roku.

Klip

11.10.2021 12:17

Idź i loda mu zrób.

Wnusio dziadziusia

odpowiedz
11.10.2021 16:37

Unia z ZSRR - była najlepsza. Gaz był tani , prąd tani , a świat w Rubina kolorze był przepiękny , choć czasem płonął . Dziadek miał Syrenę i nie może się nachwalić , nie to co dzisiejsze gówno powiada .Dziś ma jak mówi , gówno wyprodukowane w UE i nie wystarcza mu emerytury na naprawy tego toczydła , co rusz siada elektronika . Z podnośnikiem szyb też nie miał problemu , bo jak się zepsuł , to wystarczyło włożyć kołek i wszystko grało . Z przeglądem problemów nie było żadnych , nie to co z tym gównem , tak powiada .Jak by mógł teraz kupić nową Syrenkę , nie zastanawiał by się ani chwili . Tak więc dziadkowi Unia Europejska nie dała nić , nawet romatyzm ma po socjaliżmie

ja sam

odpowiedz
17.10.2021 21:53

Nie mam pojęcia,po kiego uja wam ta unia-serio.Przecież unia chce Polski tylko z jednego powdu-rozkraść i rozkupić całą Polskę,ile się da,a takich zwykłych ludzi mają za nic-jesteście im potrzebni tylko po to,aby było komu na zachodzie zapierdzielać i płacić coraz wyższe podatki.Po co kupować gaz za 1000m3 200€ z Rosji,jak można płacić 2000€ z innych krajów...Myślenie idioty...-ale czego się po Polaczkach spodziewać...

Bobo

odpowiedz
17.10.2021 22:57

Pinokio non sto kłamie,

Polka niestety

odpowiedz
11.10.2021 22:57

Kto jeszcze wierzy Pinokiowi. Mało wam zniszczeń i złodziejstwa? Każdy dzień zaczynają od nowej afery. Wyznawcy Pisu czego wam jeszcze trzeba żebyście przejrzeli na oczy? Gdzie macie samochody elektryczne, mieszkanie+,prom,port centralny i co tam jeszcze obiecał pinokio. Dalej jesteście wyrobnikami u Niemca. Większość ma w rodzinie kogoś kto tyra na zachodzie. A jak nie, to i tak pracuje w Lidlu,Biedrze czy innym Amazonie a to na jedno wychodzi bo zysk idzie za granicę. Wstyd mi czasem że jestem Polką.Chcecie być niezależni? Dalej słuchajcie tych bzdur. Pomyślcie dlaczego były rozbiory.Już PiS skłócił nas ze wszystkimi. Gnębi nas podatkami i drożyzną, chroni zboków w sutannach i rozkrada wszystko co jeszcze zostało i tak wam się to podoba?! Żeby było jasne to nie jestem za Tuskiem. Pokażcie chociaż jedną udaną inwestycję za polskie pieniądze. Jak UE zakręci kurek z kasą to dziad z łupieżem nie pomoże. Pinokio, zero i reszta kolesi zwieje z kasą. Czym was karmi ten Kurski i ksiądz że tak do reszty zgłupieliście?

nie do wiary!

11.10.2021 22:57

Malutka polko nie wiesz co znaczy głód ,co to jest patriotyzm,czym były rozbiory Polski i ten czwarty rozbiór zapoczątkowany przez Mafię Tuska,który likwidował polski przemysł szpitale posterunki policji,porty lotnicze ,koleje,transport autobusowy,polskie sklepy i targowiska i oferował pracę za 5zł na godzinę to były okropne czasy dla Polek i Polaków.Ty jednak tego nie możesz pamiętać bo jesteś za młoda i nie znasz historii Polski powojennej.Dobrze mieli tylko osoby powiązane z byłymi obywatelami PZPR czyli komuchami,byłymi pracownikami SB czyli dzisiejszej lewicy i PO.Dzisiaj już nie muszę zbierać szparagów w Niemczech zmywać garów w Anglii zarabiam 10 razy tyle co za Tuska i stać mnie na wszystko trochę za póżno, ale lepiej pózno niż nigdy za Tuska.

Roki

odpowiedz
11.10.2021 12:52

Trzeba być totalnym idiotą żeby wierzyć temu pajacowi i reszcie tych zjebów z PiS. Im o to chodzi żeby przejąć totalnie władze nad wszystkim i wszystkimi w kraju a ludzie mają słuchać tego co oni gadają. Czego tu nie zrozumiano? Będzie Polruś z pisowskim reżimem. Amen

Bezpartyjny

odpowiedz
11.10.2021 13:51

Ludzie o czym wy mówicie i piszecie pszeciesz Jarosław Kaczyński ewidentnie małymi krokami wyprowadza nasz kraj z UE oni już sami gubią się w tym co mówią

Bóg Honor Ojczyzna!!

11.10.2021 13:51

To,że jesteś bezpartyjny to dobrze,ale szkoda że nie masz wiedzy o obecnej sytuacji w Polsce bo naparzasz tylko TVN24 od nich prawdy się nie dowiesz.Już za pózno na edukację,ale wytłumaczę Ci,że aby Polska wyszła z Unii potrzebne jest referendum a na sto procent za wyjściem głosowała by koalicja obywatelska i PO tylko dla tego,żeby zrobić na złość PIS i Jarkowi.Inie trzeba być wielkim politykiem żeby to zrozumieć.