Pracowita noc dla strażaków. Powalone drzewa i podtopienia [ZDJĘCIA]

2023-08-07 9:25
Karol Szumny
2023-08-07 9:25

Blisko 40 interwencji strażaków odnotowano od wczoraj na terenie powiatu gryfickiego. Zgłoszenia wciąż napływają, sytuacja jest bardzo dynamiczna.

ZDJĘCIE 1 z 9

Od wczoraj nasz region zmaga się z ulewami, ale również burzami i silnym wiatrem. Strażacy przez cały czas działają i usuwają skutki żywiołu. Wczoraj odnotowano 21 interwencji, dziś kolejne.

- Od wczoraj strażacy interweniowali około 40 razy. Zgłoszenia wciąż napływają. Dotyczą one głównie powalonych drzew, które zagrażają osobom postronnym, blokują wyjazdy z posesji lub znajdują się na drodze. Strażacy interweniują również w związku z podtopieniami. Były to na przykład zalane piwnice – przekazał kpt. Łukasz Góralski, rzecznik prasowy PSP Gryfice.

Według wydanego wczoraj komunikatu IMGW, wiatr wieje ze średnią prędkością od 50 km/h do 60 km/h, w porywach do 95 km/h. Poinformowano, że w najbliższych godzinach prędkość wiatru będzie stopniowo się zwiększała. Spodziewane porywy do 100 km/h, chwilami do 110 km/h. Sytuacja będzie stabilizować się od wtorku.


zdjęcia: OSP Mrzeżyno, OSP Dargosław, POSP Konarzewo

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!