Powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy. „Chcemy wspomóc osoby z niepełnosprawnościami”

2022-07-14 19:30
Karol Szumny
2022-07-14 19:30

Już wkrótce na terenie powiatu gryfickiego powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy. Placówka będzie się mieścić przy ulicy Pocztowej w Gryficach i będzie prowadzona przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Gryficach. Na poniższych zdjęciach: wizualizacja obiektu.

ZDJĘCIE 1 z 2

Przy ulicy Pocztowej w Gryficach wkrótce powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy. Wszystko w ramach partnerstwa PSONI Gryfice z Fundacją PZU, która przekazała dotację na tę inwestycję.

- Chcemy rozszerzyć naszą działalność i wyjść naprzeciw potrzebom osób z niepełnosprawnościami. Dlatego też wkrótce powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy. Na tę inwestycję otrzymaliśmy dotację z Fundacji PZU. Kwota jest objęta tajemnicą. Jesteśmy obecnie na etapie wykonywania projektu, niebawem będziemy ubiegać się o pozwolenie na budowę mówi w rozmowie z naszą redakcją Tomasz Jędzura – sekretarz Zarządu PSONI Koło Gryfice.

­- Chcemy zapewnić osobom z głębokimi niepełnosprawnościami opiekę dzienną. Dodatkową funkcją obiektu będzie również opieka doraźna. Mieszkańcy mogą liczyć na naszą pomoc zaznacza.


Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gryficach działa od 28 lat. Stowarzyszenie prowadzi dwie placówki: Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy dla dzieci i młodzieży oraz Warsztat Terapii Zajęciowej dla osób dorosłych.

Placówka, która wkrótce powstanie, będzie przeznaczona dla osób dorosłych z głęboką niepełnosprawnością intelektualną oraz z autyzmem, które nie kwalifikują się do wyżej wymienionych ośrodków. Osoby te pozostają bez możliwości wsparcia, terapii i rehabilitacji. Środowiskowy Dom Samopomocy jest dla nich szansą na przyszłość.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!