Powstanie placówka wsparcia dziennego

2022-09-15 15:10
Katarzyna Adamiak
2022-09-15 15:10

Placówka wsparcia dziennego powstanie w Płotach. Opiekę w niej otrzymają dzieci i młodzież w wieku od 6 do 18 lat.

Placówka wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży mieścić się będzie w budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Na ten cel, w obiekcie przy ulicy Kościuszki 7, wyodrębnione zostały dwa pomieszczenia.

Po uruchomieniu działać będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00. Uczęszczać będą mogły tam dzieci i młodzież w wieku 6-18 lat. Nad ich bezpieczeństwem czuwać będzie pedagog.

- W placówce dzieci i młodzież będą uczestniczyć w zajęciach ruchowych i typowo świetlicowych. Pedagodzy pomogą w odrabianiu lekcji, a w razie potrzeby pokażą jak korzystać z pomocy naukowych. Dodatkowo będzie też animator czasu wolnego. Przez dwie godziny w tygodniu dostępny będzie psycholog, prawnik, czy terapeuta. Oprócz tego rodziny, których dzieci będą uczęszczać do placówki, objęte zostaną szkoleniami i treningami tj. trening umiejętności społecznych czy wychowawczychinformuje Magdalena Walukiewicz kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Płotach.

Rekrutację do placówki przeprowadzać będzie tutejszy Ośrodek Pomocy Społecznej, w którego strukturach organizacyjnych będzie ona działać. Z oferty skorzysta 30 dzieci oraz ich opiekunowie. Jej otwarcie planowane jest już w najbliższych tygodniach.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Kazimierz Czpis

odpowiedz
15.09.2022 16:33

Chętnie się tam zapiszę

Opozycja

odpowiedz
15.09.2022 18:55

Dbajcie o ludzi bo Unia Europejska. Ma was gdzieś. W tyłku . 🤣