Powstanie kompleks rekreacyjny. Będzie plac zabaw, siłownia i strefa relaksu

2020-06-19 11:17
Katarzyna Adamiak
2020-06-19 11:17

Strefę wypoczynku ze stołem do ping-ponga i szachów, plac zabaw dla dzieci i siłownię zewnętrzną zyskają wkrótce mieszkańcy Słudwi.

Wielopokoleniowa strefa bezpiecznego wypoczynku umożliwi mieszkańcom spędzenie wolnego czasu w sposób aktywny i stanie się miejscem integracji społecznej dla wszystkich mieszkańców w różnym wieku i o zróżnicowanej sprawności fizycznej.

W kompleksie, który wybudowany zostanie w Słudwi (gm. Płoty) znajdzie się plac zabaw, na którym zainstalowany zostanie: 

- zestaw zabawowy zawierający takie elementy jak: wspinaczkę pionową, min. 2 zjeżdżalnie stalowe, min 2 podesty, stopnie łukowe stalowe, wspinaczkę łukową i pionową z kamieniami wspinaczkowymi, podesty łączące lub tubę łączącą podesty podstawowe, tunel, zadaszenia, słupek pionowy (zjazd po rurze).
- huśtawka potrójna wyposażona w siedzisko o konstrukcji aluminiowej, siedzisko będące bezpieczne dla dzieci, siedzisko typu ptasie gniazdo.
- bujak na sprężynie.

Plac zabaw będzie ogrodzony i wyposażony w kosze na śmieci, ławki parkowe i regulamin korzystania z placu.

Z myślą o młodzieży i dorosłych utworzona zostanie siłownia zewnętrzna z orbitrekiem, wahadłem, wyciągiem górnym i dolnym, wioślarzem, wyciągiem i rowerkiem. Z kolei w strefie relaksu – pojawi się stół do ping-ponga, stół do szachów, stojak na rowery, kosze na śmieci i ławki parkowe.

Inwestycja otrzymała dofinansowanie Ministra Sportu i Kultury ze Środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadania inwestycyjnego w ramach Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo – Rekreacyjnej o Charakterze Wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) edycja 2019. Kosztować będzie około 150 tys. złotych, z czego wsparcie pozyskane wsparcie wynosi blisko 50 tys. złotych.

Kompleks, na którym pojawią się również nasadzenia drzew liściastych, ma zostać wybudowany do końca września br.

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

łukasz

odpowiedz
19.06.2020 12:10

Dlaczego u Nas w Gryficach nie ma takiego prawdziwego placu zabaw.

sen

odpowiedz
19.06.2020 13:49

A gdzie są place zabaw dla dzieci z Gryfic np. na osiedlu . Dzieci wkradają się na place zabaw przedszkolnych żeby się pobawić.

Leszek

odpowiedz
20.06.2020 07:58

W infrastrukturze wiejskiej drgnęło - a inne Sołectwa co na to? Miastowym też by się przydało - dzieciaczków przybywa.

Pan

odpowiedz
19.06.2020 21:50

A w Płotach kiedy zrobią??? Komunalka porozbierała stare place zabaw bo nikt nie robił przeglądów na czas, a teraz dzieci nie mają gdzie się bawić!!! Brawo Gmina Płoty!!!