Powstanie aplikacja Powiatu Gryfickiego?

2024-05-31 13:50
Karol Szumny
2024-05-31 13:50

Radny Powiatu Gryfickiego i wiceprzewodniczący – Adrian Żoła – przedstawił na ostatniej sesji Rady Powiatu pomysł aplikacji mobilnej, która ułatwiłaby komunikację z mieszkańcami oraz turystami. Co dokładnie miałoby się tam znajdować i jaki jest jej cel? O tym radny opowiedział w rozmowie z naszym reporterem.

Powstanie aplikacja Powiatu Gryfickiego?

Aplikacja Powiatu Gryfickiego – to pomysł radnego powiatowego Adriana Żoły, który na ostatniej sesji przedstawił tę inicjatywę innym radnym i zarządowi. Pomysł ten spotkał się z aprobatą.

- Moim pomysłem jest stworzenie aplikacji mobilnej Powiatu Gryfickiego. Ułatwiłoby to komunikację z mieszkańcami, ale również z turystami – mówi nam Adrian Żoła – Uważam, że takiego czegoś tutaj brakuje, bo w obecnych czasach już nie ma odwrotu od rozwoju elektroniki i telefonów. Taka aplikacja to absolutna przyszłość – podkreśla.

Jak dodaje, sam korzysta z takich rozwiązań w czasie podróży po Polsce, ale również w innych krajach.

- Często podróżuję i na wyjazdach chętnie korzystam właśnie z takich aplikacji. Jest wiele miast, które takie projekty już zrealizowały. To przykładowo Rybnik, Przemyśl czy Powiat Ostrołęcki – mówi radny.

Adrian Żoła zaznacza, że taka aplikacja niesie za sobą wiele udogodnień i możliwości.

- Taka aplikacja umożliwia użycie kodów QR i na przykład stworzenie mapy atrakcji dla turystów. Nasz powiat to nie tylko morze i plaża, ale również wiele innych ciekawych miejsc. To też zabytki, trasy rowerowe czy kalendarz wydarzeń – wymienia radny.

- Poprzez aplikację można by było również wysyłać komunikaty RSO. W obecnych czasach szybka komunikacja z mieszkańcami jest potrzebna. System zawiadamiałby o niebezpieczeństwach czy alertach pogodowych – dodaje.

To jednak nie wszystko. W aplikacji znalazłaby się także mapa obiektów noclegowych, sportowych, gastronomicznych, ale również trasy rowerowe, mapa inwestycji czy możliwość rezerwacji wizyt w urzędach.

- To tylko część proponowanych rozwiązań. Przed nami dużo pracy, ale wierzę, że uda nam się przeprowadzić i skutecznie zrealizować ten projekt – podsumowuje Adrian Żoła.

Kolejnym etapem realizacji aplikacji będzie spotkanie, jakie zaplanowano w najbliższy czwartek w Starostwie Powiatowym w Gryficach. Wezmą w nim udział m.in. przedstawiciele gmin, ale również informatycy, radni i marketingowcy.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!