Powstała plenerowa szachownica. Pierwsze lekcje z nauki gry już niebawem

2024-07-02 15:37
Karol Szumny
2024-07-02 15:37

Przy Gminnym Klubie Kultury w Karnicach powstała plenerowa szachownica. W najbliższym czasie ruszą również lekcje z nauki gry i kółko szachowe. Wszystko w ramach projektu „WskoczMY do gry” dofinansowanego z Programu Społecznik. To wspólna inicjatywa karnickiego GKK oraz KGW Karnice.

ZDJĘCIE 1 z 6

Projekt „WskoczMY do gry” polega na przeprowadzeniu cyklu lekcji nauki gry w szachy dla uczestników projektu, a także stworzeniu dużej, plenerowej szachownicy wraz z zakupem wielkogabarytowych figur szachowych. Zorganizowany zostanie również turniej podsumowujący projekt.

- Szachy w wersji plenerowej będą dobrą opcją do integracji rodziców razem z dziećmi. Z szachownicy plenerowej korzystać będą mogli wszyscy bez względu na wiek. Budowa szachownicy oraz partie na niej rozgrywane niewątpliwie przyciągną wzrok okolicznych mieszkańców i zainteresują ich tą formą spędzania czasu – mówi Jacek Kuczkowski, dyrektor Gminnego Klubu Kultury w Karnicach.

Co ważne, nauka gry w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi –  kształci pamięć, umiejętności abstrakcyjnego i logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Szachy uczą również odwagi i odpowiedzialności za swoje decyzje.

Harmonogram lekcji:

5 lipca (piątek) godz. 17.30

12 lipca (piątek) godz. 17.30

19 lipca (piątek) godz. 17.30

26 lipca (piątek) godz. 17.30

- Zapraszamy mieszkańców gminy Karnice, którzy chcą kontynuować lub zacząć przygodę z szachami do zapisów do kółka szachowego – zachęca Jacek Kuczkowski.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Programu Społecznik. Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!