Powiat gryficki wśród największych ognisk koronawirusa w województwie

2020-04-02 9:51
Katarzyna Adamiak
2020-04-02 9:51

Z zachodniopomorskim odnotowano już 81 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. W powiecie gryfickim zakażonych jest 17 osób, co oprócz Szczecina czyni nas największym ogniskiem epidemii.

Według najnowszych danych WSEE Szczecin w zachodniopomorskim potwierdzonych jest 81 przypadków zakażenia koronawirusem. Dziś rano Małgorzata Kapłan poinformowała o kolejnych osobach, u których próbki testu wyszły pozytywnie. To mieszkańcy powiatu białogardzkiego. Mężczyzna i kobieta w średnim wieku przebywają w izolacji domowej. W wyniku COVID-19 zmarła jedna osoba. 

Jak dotąd w powiecie gryfickim, według informacji WSSE z dnia 1 kwietnia godz. 20.00, potwierdzonych jest 17 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Tyle samo zakażonych jest jeszcze w Szczecinie. Duża ilość pozytywnych wyników jest także w powiecie koszalińskim+Koszalin - 14 przypadków. Oznacza to, że powiat gryficki jest jednym z największych ognisk koronawirusa na Pomorzu Zachodnim.

Jak dotąd koronawirusa nie potwierdzono w powiatach: choszczeńskim, drawskim, goleniowskim, kamieńskim, łobeskim, myśliborskim, pyrzyckim, szczecineckim i m. Świnoujście. 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!