Powiat Gryficki jest bezpieczny. Za nami posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

2023-06-27 13:20
Karol Szumny
2023-06-27 13:20

- Służby są bardzo dobrze przygotowane do sezonu letniego – mówi Mariusz Pietrzak, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa, Informatyki, Cyberbezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Gryficach. Przedstawiciele poszczególnych służb i jednostek spotkali się dziś, by omówić rozpoczynający się sezon letni.

ZDJĘCIE 1 z 4

W Starostwie Powiatowym w Gryficach odbyło się dziś posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematem przewodnim spotkania było przygotowanie służb do sezonu letniego 2023.

- Przedstawiciele służb przedstawili stan przygotowania oraz ewentualne problemy, które zrodziły się lub mogą się zrodzić w trakcie sezonu letniego – mówi w rozmowie z SUPERPORTALEM24 Mariusz Pietrzak, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa, Informatyki, Cyberbezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

W spotkaniu wzięli udział m.in. Ryszard Chmielowicz – Starosta Gryficki, przewodniczący Komisji Prawa, Bezpieczeństwa i Administracji Paweł Bereżnicki, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele Wód Polskich, a także Szpitala, Sanepidu, Zarządu Dróg Wojewódzkich i Powiatowych. Na posiedzeniu byli również obecni przedstawiciele gminnych Zespołów Zarządzania Kryzowego.

- Służby są bardzo dobrze przygotowane do sezonu letniego. Nie zakładamy materializacji zagrożeń, które zostały zdefiniowane. Jesteśmy na nie przygotowani – powiedział Mariusz Pietrzak.

Zapewnienie właściwego poziomu bezpieczeństwa wypoczywającym w powiecie gryfickim jest dla służb w sezonie letnim wysokim priorytetem. Pamiętajmy, że to przede wszystkim od nas zależy, czy będą one bezpieczne, a tym samym udane.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!