Powalone drzewa, zablokowane drogi, a nawet tory! Strażacy walczą ze skutkami wichur

2021-10-21 18:07
Karol Szumny
2021-10-21 18:07

Od samego rana cała Polska zmaga się z wichurami, a to właśnie w rejonie nadmorskim są one najsilniejsze. Strażacy przez cały czas usuwają skutki silnego wiatru. Od samego rana na terenie całego powiatu interweniowali już ponad 20 razy. A to dopiero początek – silny wiatr będzie także dzisiejszej nocy oraz w piątek.

Przewrócone drzewo na trasie Gryfice-Wyszobór

Czwartek, noc z czwartku na piątek oraz piątek – to wtedy wichury będą najsilniejsze. Prędkość wiatru może osiągnąć nawet 115 km/h! Możliwe są również burze. Pamiętajmy o zabezpieczeniu wolnostojących przedmiotów oraz – o ile to możliwe – zostanie w domu.

Strażacy w całym powiecie interweniowali już 25 razy.

­- Interwencje dotyczyły przede wszystkim powalonych drzew i zablokowanych dróg na terenie całego powiatu mówi Łukasz Góralski – rzecznik KPPSP w Gryficach.

Poważny wypadek spowodowany wichurą miał miejsce w Baszewicach (gmina Gryfice). Przed godziną 13:00 przewróciło się tam na tory, wprost pod rozpędzony pociąg. Trzy osoby odniosły obrażenia. Więcej: Drzewo przewróciło się na tory. Trzy osoby ranne!

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

🤯🤯

odpowiedz
21.10.2021 19:12

Tragedia. Dzisiaj jazda po drogach to istny slalom gigant.

Leon

odpowiedz
22.10.2021 19:41

Ach Ci strażacy są super. Dobrze że są, bo inaczej byśmy przy świeczkach cały dzień i noc siedzieli. Uniwersalni po prostu!!!