Powalone drzewa, brak wody i prądu! Przed nami niespokojna noc

2021-09-23 21:03
Karol Szumny
2021-09-23 21:03

W ostatniej godzinie strażacy interweniowali już dwukrotnie do powalonych drzew. Ponadto w Trzebiatowie przez kilkanaście minut nie było prądu, a niektórzy mieszkańcy zgłaszają także brak wody. Przed nami bardzo niespokojna noc. „Jesteśmy na to przygotowani” – mówi mł. kpt. inż. Łukasz Góralski – rzecznik KPPSP w Gryficach.

fot. OSP Mrzeżyno

Czeka nas bardzo niespokojna noc. Wszystko ze względu na silne porywy wiatru, które w nocy mogą osiągnąć prędkość nawet 110 km/h! Do godziny 20:00 strażacy interweniowali dwukrotnie do powalonych drzew na drodze. Mieszkańcy zgłaszają też przerwy w dostawie prądu, a część z nich nie ma wody.

- Interweniowaliśmy już dwukrotnie do powalonych drzew. Czeka nas trudna noc, ale jako służby ratunkowe jesteśmy na to przygotowani. Jesteśmy też na bieżąco z ostrzeżeniami meteorologicznymi i codziennie rano sprawdzamy sprawność pił i przecinarek mówi Łukasz Góralski – rzecznik KPPSP w Gryficach.

- Przy silnym wietrze najlepiej zostać w domu i nigdzie nie wychodzić. To dla naszego bezpieczeństwa. Z balkonu powinniśmy zabrać luźne przedmioty albo je zabezpieczyć, żeby nie porwał ich wiatr i żeby nie stworzyło to dodatkowego zagrożenia apeluje rzecznik KPPSP.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Riz

odpowiedz
23.09.2021 23:09

Nowy rodzaj dziennikarstwa - wiemy co, lecz nikt nie wie gdzie. Kiedyś wszyscy posługiwali się regułą 7 pytań. Dziś wystarczy chcieć.

PMWD

odpowiedz
24.09.2021 21:47

Brawo redaktorze - Sherlocku za zdanie : "Mieszkańcy zgłaszają też przerwy w dostawie prądu, a część z nich nie ma wody". Rzeczywiście, "bardzo trudno" się domyślić, że pompy i stacje wodociągowe są zasilane prądem. Nie ma prądu- nie ma wody! To wiedzą nawet dzieci w podstawówce! Trzeba było jeszcze napisać, żeby podgrzać atmosferę i dodać grozy, że niektórzy mieszkańcy zgłaszają, że telewizory, radia i komputery nie działają.