Poseł Rzepa apeluje do wójta Brojc w sprawie podwyżki: "Nie napychajmy sobie kabzy dzisiaj"

2021-01-20 13:08
Tomasz Krupecki
2021-01-20 13:08

Chodzi o 30 tysięcy złotych, które zasilą pensje wójta Brojc. Od stycznia wójtowi jest wypłacane dużo większe wynagrodzenie niż dotychczas. Niektórzy zwracają uwagę na fakt, że pandemia, która wiążę się z wieloma dramatami w gospodarce to nie jest dobry czas na podnoszenie pensji.

Od stycznia mieszkańcy płacą wójtowi wynagrodzenie miesięcznie w kwocie 9663,00 zł/brutto, czyli o 2529,00 zł/brutto więcej. Taka podwyżka będzie kosztowała budżet małej, biednej gminy 30 000,00 złotych rocznie.

- Ja nie posiadam wielkiego gospodarstwa rolnego, nie mam innego źródła utrzymania. Moje główne źródło utrzymania, jeśli chodzi o moją rodzinę, to jest pensja wójta. Dzięki tej podwyżce zarabiam 500 złotych więcej niż dyrektor szkoły – tłumaczył wójt w programie STUDIO SUPERPORTALU24, którego był gościem na początku stycznia.

Część mieszkańców nie widzi niczego niestosownego w związku z podwyżką. Niektórzy jednak są oburzeni, bo znajdujemy się w czasie pandemii i sporo rodzin ma problem, aby związać koniec z końcem. Większość musi zaciskać pasa.

Krytycznie na podwyżkę wójta patrzy poseł Jarosław Rzepa, który w samorządzie przepracował wiele lat m.in. jako wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego. Poseł nazwał przyjęcie podwyżki „niehigienicznym rozwiązaniem” które dla Jarosława Rzepy jest niezrozumiałe. Za pośrednictwem SUPERPORTALU24 zaapelował do wójta o umiar w czasie pandemii.

-  Dzisiaj ludzie zmagają się z możliwością w ogóle przeżycia, funkcjonowania w gospodarce, w różnych miejscach, gdzie pracują, a tutaj taka decyzja niezrozumiała – mówił w programie STUDIO SUPERPORTALU24 Jarosław Rzepa. – Panie wójcie, pokażmy solidarność razem z mieszkańcami, z gospodarką, a nie napychajmy sobie kabzy dzisiaj. Przyjdzie czas, że będzie ta sytuacja normalna, przyjdzie na to czas, że będziemy mogli poważnie porozmawiać o podwyżkach, a nie w czasie, kiedy jest pandemia, trudne sytuacje – apelował poseł Rzepa.

Poseł dodał również, że pan wójt Zinowik wiedział na co się decyduje startując na wójta. Wiedział jakie są warunki. Zdaniem Rzepy postawa Zinowika nie jest godna żadnego naśladowania i jest bardzo niedobra.   

Caly program z udziałem posła Jarosława Rzepy (kliknij i oglądaj)

Komentarze (5)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Obserwator

odpowiedz
22.01.2021 07:28

Takie pozytywne działanie na rzecz tak małej gminy,tyle pozyskanych środków ,to powinno być przedstawiane za wzorcową pracę wójta w skali kraju.Takie wytykanie podwyżki nie zmieni obrazu ile ten człwiek dla lokalnej społeczności robi.

Wyborca

odpowiedz
20.01.2021 15:26

Nikt pana Zinowika nie zmuszał kandydowania na wójta i miał tego świadomość na co się pisze teraz mu mało bo inni maja tyle. Wstyd powinno być już wójtowi Zinowikowi wyciągać łapy w biednej gminę po kolejne pieniądze tym bardziej ma zatrudnionego zastępcę za jakie pieniądze ciekawe. Ci z PiSu nie mają hamulców czując koryto z pieniędzmi. WSTYD !!

Podatnik

odpowiedz
20.01.2021 14:33

Człowiek honorowy zwołał by sesje obwieszczając rezygnacje z dodatkowej podwyżki i sprawa byłaby zakończona, radni uchwalą przywrócili by poprzedni stan. Panie wójcie Zinowik czekamy !

Rychu

odpowiedz
20.01.2021 14:58

Proste. Zgadzam sie z Rzepą. Ta podwyżka to strzał w kolano, oczywiscie kolano wojta. Wojt wie, ze w kraju dzieje sie źle, a niestety moze byc gorzej, wiec inwestuje, szkoda ze tylko w siebie i swoja rodzine tak jak jego partyjni koledzy, ktorzy niebawem beda wykupowac upadajace firmy, hotele, restauracje, etc. Wyborcy tego Wam nie zapomną!!!

Krzysztof

20.01.2021 14:58

A co z podwyżką dla posłów? W 2020 w sierpniu jakoś posłowi Rzepie nie przeszkadzało "nabijać sobie kabzy" głosując "za" wnioskiem pisu? Szkoda,że z apelem wtedy nie wyskoczył.