Ponowne konsultacje dotyczące nadania nazw dla rond w Trzebiatowie i Mrzeżynie. Kończy się termin składania propozycji

2020-10-06 12:41
Adam Litwinowicz
2020-10-06 12:41

Do 12 października przyjmowane będą propozycję nazw, które otrzymają ronda w Trzebiatowie i Mrzeżynie. Ponowne konsultację ogłoszone zostały, jak to określił Piotr Dąbrowski, przewodniczący komisji Rozwoju Gospodarczego – ponieważ takie sygnały były kierowane od mieszkańców.

Radni nad tym tematem pochylą się na najbliższej sesji, która odbędzie się 24 października. Propozycje należy kierować pisemnie na adres: Urząd Miejski w Trzebiatowie 72-320 Rynek 1, lub mailowo: sekretariat@trzebiatow.pl

Trzebiatowski magistrat przedstawił również propozycję nazw, które pojawiły się w czasie konsultacji w 2019 r.

Rondo w Mrzeżynie: Przeciwlotników, Trzebiatowskie, Lyonela Feiningera, Czterech Stron Świata, Polskich Rybaków i Marynarzy, Szczęśliwych Powrotów, Portowe, Rybaków.

Rondo ul. Półwiejska: Mrzeżyńskie, Morskie, Marii Wirtemberskiej, Norbertanów, Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

Rondo ul. Kołobrzeska: Obrońców Trzebiatowa, Wschodnie, Czterech Świec, 100 – lecia Niepodległości.

Rondo ul. Parkowa: im. Gen. Bryg. Stanisława „Nałęcz” Komornickiego, Baszty Kaszanej, Lyonela Feingera, Słonia Scraffito.

Rondo ul Kamieniecka: św. Ottona, Zachodnie, 36. Pułku Piechoty, Sybiraków i Kresowian,

Rondo ul. Zagórska: Słonia, Żołnierzy Legii Akademickiej, LEGII AKADEMICKIEJ, 7 Pomorskiej Brygady Obrony Wybrzeża, Gryfickie.

Wzięte pod uwagę zostały również propozycję wymienione w artykule Małgorzaty Agaty Wysoczańskiej w Gazecie Trzebiatowskiej nr 12 z dnia 26 lipca 2019r.: Sybiraków i Kresowian, 100 – lecia Odzyskania Niepodległości, Słonia, Baszty Kaszanej.

Pojawiły się również propozycję bez wskazania konkretnego ronda: Prezydenta Adamowicza, Księdza Kanonika Henryka Cudaka i bł. Michała Kozala.

 

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Zibi

odpowiedz
07.10.2020 11:41

Obrońców Trzebiatowa -ciekawa propozycja tylko przed kim oni bronili Trzebiatów ?

Kronikarz

odpowiedz
06.10.2020 16:14

Rondo na Ul. Parkowej proponuję nazwać - Rondo Listonosza Paździerskiego. Pan Paździerski to trzebiatowski listonosz, który w końcu lat 40-ch wracał furmanką do Trzebiatowa po rozprowadzeniu poczty we Włodarce.Tuż przed Trzebiatowem został zatrzymany przez patrol NKWD. Piany kapitan NKWD dociekliwie szukał w farmance bimbru, a że nie znalazł - rozgniewany - listonosza zastrzelił.Władze polskie o powyższym fakcie poinformowały wyższe władze radzieckie, a te skazały kapitana na karę śmierci. Wyrok został wykonany na terenie parku.

07.10.2020 13:30

Co wy w tym Trzebiatowie niemacie wiekszych problemow. Jaja sobie robicie. Do roboty?