„Pomorskie pałace i zamki według Alexandra Dunckera”

2023-08-29 18:16
Karol Szumny
2023-08-29 18:16

Od wczoraj w Gminnym Klubie Kultury w Karnicach można oglądać wystawę pt. „Pomorskie pałace i zamki według Alexandra Dunckera”. To prawie 40 litografii, na których uwiecznione zostały rezydencje szlacheckie z całego Pomorza.

Aż do końca września w Gminnym Klubie Kultury w Karnicach można oglądać wystawę pt. „Pomorskie pałace i zamki według Alexandra Dunckera”.

- Nasza wystawa to sentymentalno-romantyczna podróż w czasie do 2. połowy XIX wieku – mówi Jacek Kuczkowski, dyrektor Gminnego Klubu Kultury w Karnicach. – Na wystawie prezentowany jest subiektywny wybór 38 kopii litografii z monumentalnego wydawnictwa Alexandra Dunckera (perełką jest jeden oryginał) prezentujących zamki i pałace znajdujące się terenie obecnego Pomorza Zachodniego i Gdańskiego.

- W czasie zwiedzania Odbiorca zyska materiał do przemyśleń, a także dowie się czegoś nowego. To też pretekst do rozmów na temat trudnego dziedzictwa, jego przemijaniu, ale równocześnie sposobów jego ratowania i promowania – dodaje.

Z naszego terenu na wystawie możemy zobaczyć pałace w Rybokartach, Mechowie k. Płotów, Waniorowie czy Starogardzie Łobeskim.

- Wystawa sztuki to świetny pomysł, by wyjść z domu i spędzić czas inaczej niż zwykle. Poznawanie nowych miejsc to zawsze świetna przygoda, szczególnie jeśli na wypad zaprosisz kogoś bliskiego – zaprasza Jacek Kuczkowski.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!