Policjant "na wolnym" zatrzymał pijanego kierowcę

2020-02-23 14:15
Katarzyna Adamiak
2020-02-23 14:15

Policjant w czasie wolnym od służby ujął nietrzeźwego kierowcę skutera. 33-latek miał w organizmie 1,93 promila alkoholu. Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W środę 12 lutego br. w godzinach wieczornych policjant prewencji z Gryfic będąc w czasie wolnym od służby, ujął nietrzeźwego kierowcę, który po zakończonych zakupach w jednym z dyskontów na terenie Gryfic próbował odjechać skuterem.

33-letni mieszkaniec powiatu gryfickiego idąc do swojego pojazdu, nie wiedział, że mężczyzna, którego mija, jest policjantem. Funkcjonariusz wyczuł od niego woń alkoholu z ust, po czym po chwili zobaczył jak 33-latek wsiada na skuter i odjeżdża.

Widząc to, policjant niezwłocznie przystąpił do działania, a następnie udaremnił nietrzeźwemu kierowcy dalszą jazdę, ujął go i przekazał umundurowanym policjantom.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny 1,93 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że kierowca ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Teraz 33-latek odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz za złamanie zakazu sądowego. Za te przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.

Bezmyślny kierowca będzie musiał także pokryć koszty holowania pojazdu.

KPP Gryfice

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!