Policja przypomina o nowych przepisach. Powstał spot informacyjny

2022-09-20 9:58
Karol Szumny
2022-09-20 9:58

Od 17 września weszły w życie nowe przepisy, które obowiązują wszystkich kierowców. Chodzi m.in. o punkty karne, a także o tzw. recydywę. Policja w opublikowanym spocie przestrzega przed nieuwagą i brawurą.

„Już od 17 września nastąpią kolejne zmiany w przepisach obowiązujących kierowców. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zmiany dotyczą m.in. złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. Mandat drogowy będzie w tym przypadku dwukrotnie wyższy. Wykroczenia, które podlegać będą "recydywie" to: przekroczenie dopuszczalnej prędkości (powyżej 31 km/h), nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, niewłaściwe wyprzedzanie i wjechanie na przejazd kolejowy po opuszczeniu zapór lub zapaleniu się czerwonego światła. Zmieniają się także ilości punktów karnych nakładanych przez służby za poszczególne wykroczenia w ruchu drogowym” – czytamy na stronie Polskiej Policji.

Kilka dni temu został opublikowany również spot przestrzegający przed brawurą i nieodpowiednim zachowaniem na drodze.

„Prędkość, głupota, brawura, ignorancja… już od 17 września, recydywiści – koniec gry” – słyszymy w nagraniu.

Szczegóły oraz spot można zobaczyć na stronie policja.pl.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

XYZ

odpowiedz
21.09.2022 08:10

A dlaczego opinia publiczna nic nie wspomina o byłym radnym ,.który uciekał przed policją pod wpływem wysokoprocentowych wód.. W konsekwencji wylądował przed.rewalskim kościołem !!!!! Dokopać Dziadowi Kasą i Kratkami !!!

Abc

21.09.2022 08:10

Temat ucichł i wiadomo było, że tak się stanie. Może to żona pracującą w urzędzie gminy która uważa się za pierwszą damę pomogła wyciszyć sprawę?