Podpisanie umowy na sporządzenie kompletnej dokumentacji projektowej zagospodarowania przestrzennego rynku w Trzebiatowie

2023-10-03 8:44
Adam Litwinowicz
2023-10-03 8:44

27 września w Urzędzie Miejskim w Trzebiatowie podpisana została umowa na „Sporządzenie kompletnej dokumentacji projektowej zagospodarowania przestrzennego rynku w Trzebiatowie, w ramach rewitalizacji całego placu rynkowego w Trzebiatowie wraz z przebudową przyległych ulic”.

Zamawiający - Gmina Trzebiatów, zaprosił wykonawcę - JAZ+Architekci Żmijewski Jaworski s.c. z siedzibą w Warszawie, wyłonionego w drodze konkursu architektonicznego, do negocjacji w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie zamówienia z wolnej ręki (zgodnie z regulaminem konkursu). Na początku bieżącego roku Gmina Trzebiatów, we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich (SARP) Oddział w Szczecinie, przeprowadziła konkurs w celu wyboru pracy konkursowej o charakterze twórczym, dotyczącej w szczególności planowania przestrzennego, projektowania urbanistycznego, projektowania architektonicznego i projektowania architektoniczno-budowanego.

W oparciu o wyniki konkursu, zgodnie z którymi Sąd Konkursowy dokonał wyboru pracy konkursowej złożonej przez wykonawców wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, tj.:
Andrzej Jaworski i Julian Żmijewski
JAZ+Architekci Żmijewski Jaworski s.c.
ul. Słupecka 9/17B, 02-309 Warszawa
zasadne było przeprowadzenie procedury w trybie z wolnej ręki z wyłonionym zwycięzcą konkursu. 

Projekt powinien uwzględnić uwarunkowania wynikające z:

• lokalizacji,

• uwarunkowań terenu, na którym zaplanowano Inwestycję

• uwarunkowania dotyczące obsługi komunikacyjnej

• aspekty środowiskowe i ekologiczne

Rozwiązania urbanistyczno-architektoniczne przedstawiające sposoby kształtowania przedmiotowego Rynku w Trzebiatowie powinna uwzględniać funkcję placu oraz kontekst przestrzenny otoczenia. Projekt powinien podkreślić potencjał, możliwości użytkowe i atrakcyjność tego miejsca, uwzględniać przede wszystkim charakter przedsięwzięcia oraz wpasowywać się pod względem architektonicznym i urbanistycznym w sąsiadujące otoczenie i krajobraz miejski (teren należy do obszaru Starego Miasta). Projekt musi kłaść nacisk na układ funkcjonalno - użytkowy Rynku oraz uwzględniać uwarunkowania ekonomiczne i ekologiczne przed jakimi stają współczesne inwestycje publiczne. 

Projektant zobowiązany jest uwzględnić współczesne podejście do projektowania przestrzeni publicznych, zakładające innowacyjność i proekologiczne podejście do kształtowania wnętrz miejskich.

Termin wykonania kompletnej dokumentacji projektowej zagospodarowania przestrzennego rynku w Trzebiatowie to 30 września 2024 r.

Komentarze (13)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

03.10.2023 16:52

Zadbajcie o to Co juz jest!!! Bedziecie dalej dewastowac miasto? Po co zmieniac, wystarczy pomalowC skorupy w centrum miasta, zasypac dziure przy koscieli I posiac trawe. Oczywiscie zielen mozna zawsze posadzic I nie po trzeba do tego projektow

M.

03.10.2023 16:52

Podpisano umowę a co z pozostałymi projektami? Mieszkańcy czekają by zobaczyć wszystkie. Dlaczegó lekceważy się nas mieszkańców? A gdzie projekt fontanny na ktora wydano pieniądze?

04.10.2023 05:52

To jest już przesada. Są większe potrzeby w tym mieście, póki jeszcze miastem się nazywamy, bo niedługo nam te prawa odbiorą. Jedna wielka ruina. Turyści się śmieją, że przez Trzebiatów przeszła wojna. Teraz żeby je odbudować potrzeba lat. Wszyscy pytają, co się stało z tym pięknym miasteczkiem

jarek

04.10.2023 05:52

Dej spkoj. Ludzie zamiast zrobic zrzute na jakis remont wydali kilkaset tysiecy na bohomazy na scianach budynkow, ktore za 2-3 lata trzeba bedzie odsiwezyc za kolejna gruba kase - albo znikna. z takim gospodarowaniem daleko nie zajdziecie

misio misio

odpowiedz
03.10.2023 14:51

Dekoracyjne rusztowanie będzie ujęte w opracowaniu projektu?

Rusztowanie

03.10.2023 14:51

Koniecznie. Music byc ujęte rusztowanie łącznie z tym przy starym domu kultur I z dziurą przy koscieli.

pod nonstopem pijalnia

odpowiedz
04.10.2023 16:26

A gdzie kino, gdzie basen, nie ma gdzie wyjśc w weekend.

jarek

04.10.2023 16:26

zapraszam do miasta powiatowego Gryfice, i basen i kino mamy. btw po co wam kino na 20 krzesel? Bo wiecej ludzi i tak nie przyjdzie na seans. Zrobcie zrzute na projektor, film z torkow i wyswietlcie sobie na scianie domu. Nie ma zaco.

Hmm

odpowiedz
04.10.2023 18:41

Ile to będzie kosztowac brak opisu hmm

jarek

odpowiedz
03.10.2023 15:34

ja tam czepakowa i czepakowian nie lubie, ale teraz dam wam rae, zebyscie pilnowali radnych, zeby nie zrobili wam takiej betonozy jak na placu w waszym miescie powiatowym Gryfice, czy Goleniowie.

Rega

03.10.2023 15:34

I co z tego jak w piłkę grać nie umiecie haha

O!

03.10.2023 15:34

Wszystko mozliwe. Tak to jest jak rzadzi wladza ta sama co kiedyš niszczyla I sprzedawala zaklady pracy. Stare komuchy co zmienili partie z PZPR na PO.

03.10.2023 18:46

Dziwne, taką wizję miał Matusewicz, a wizjonerem nie był, a może jednak był.