Podejrzenie koronawirusa w Gryficach. Mężczyzna zgłosił się na posterunek policji

2020-03-14 13:43
Adam Litwinowicz
2020-03-14 13:43

Około godziny 9:00 do Komendy Powiatowej Policji w Gryficach stawił się 51 letni mężczyzna, który poinformował, że źle się czuje. Policjanci mając na uwadze, że może to być przypadek związany z koronawirusem postąpili według wytycznych.

- Około godziny 9:00 do Komendy Powiatowej Policji w Gryficach stawił się 51 letni mężczyzna, który poinformował, że źle się czuje, ma wysoką gorączkę i duszności – powiedział w czasie rozmowy z naszą redakcją Zbigniew Frąckiewicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej w Gryficach. - Mając na uwadze fakt, że może to być zakażenie koronawirusem policja postępowała zgodnie z obowiązującymi przepisami – dodał. Ubrani w specjalne kombinezony, zabezpieczyli siebie oraz miejsce gdzie przebywał mężczyzna. Wezwali specjalistyczną karetkę pogotowia, która zabrała go do szpitala zakaźnego. Ze wstępnych informacji wynika, że jest to szpital w Szczecinie.

Miejsce zostało odkażone. - Policja apeluje, aby mieszkańcy zachowywali się odpowiedzialnie i postępowali zgodnie z zaleceniami i instrukcjami przekazywanymi przez Ministerstwo Zdrowia oraz Sanepid. Kiedy mamy podejrzenie zakażenia, wtedy mamy poinformować telefonicznie Sanepid lub zadzwonić pod numer 112. Chodzi o to, aby zmniejszyć do minimum możliwość rozprzestrzeniania się wirusa – podkreślił Zbigniew Frąckiewicz.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!