Podejrzany o rozbój stanie przed sądem

2024-03-17 10:53
Karol Szumny
2024-03-17 10:53

Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu Rejonowego w Gryficach akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o dokonanie rozboju w dniu 23 września 2023 r. przy ul. Wałowej w Gryficach.

Jak ustalono, pokrzywdzony w późnych godzinach wieczornych dnia 23 września 2023 r. siedział na murku w okolicach Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach i spożywał alkohol w postaci piwa.

W pewnym momencie, sprawca przechodząc obok pokrzywdzonego zadał mu cios pięścią w twarz, po czym oddalił się na kilkanaście metrów. Następnie powrócił na miejsce i zaczął zadawać pokrzywdzonemu kolejne ciosy, a gdy ten upadł na ziemię kopał go po całym ciele. Sprawca rozsypał przedmioty z torby, którą miał pokrzywdzony i zabrał w celu przywłaszczenia telefon komórkowy oraz pieniądze w kwocie 5000 koron duńskich, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia.

Pokrzywdzony w wyniku zadanych ciosów doznał lekkich obrażeń twarzy. Po zgłoszeniu się do Komendy Powiatowej Policji w Gryficach i okazaniu mu wizerunków rozpoznał sprawcę rozboju, który został zatrzymany. W jego posiadaniu ujawniono telefon należący do pokrzywdzonego.

Na wniosek prokuratora, Sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie.

Podejrzany w toku śledztwa przyznał się do zarzuconego mu czynu. Nie był uprzednio karany.  Za zarzucone mu przestępstwo z art. 280§1 kk grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.


źródło: Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!