Pociągi nie wyjadą na tory? Jest termin strajku generalnego

2022-04-23 13:23
Redakcja
2022-04-23 13:23

Związkowcy z Polregio, który jest największym przewoźnikiem kolejowym w Polsce, zapowiadają na 16 maja strajk generalny. Oznacza to, że tego dnia pociągi przewoźnika nie wyjadą na tory. W ten sposób kolejarza walczą o podwyżki, a pasażerowie muszą przygotować się na ogromne utrudnienia.

Międzyzwiązkowy Komitet Strajkowy zawiązany w strukturach Polregio poinformował w czwartek, że 16 maja zostanie przeprowadzony strajk generalny w całej Polsce, poza centralą. Międzyzakładowy Komitet Strajkowy w Polregio poinformował, że ustalona data strajku to konsekwencja braku „jakichkolwiek propozycji ze strony właścicieli — Agencji Rozwoju Przemysłu, Konwentu Marszałków Województw RP, jak i Zarządu Polregio”.

„W referendum prawie 100 proc. opowiedziało się za strajkiem. W związku z tym jestem przekonany, że wszyscy pracownicy do niego przystąpią, czego efektem będzie unieruchomienie całej spółki” – powiedział PAP Leszek Miętek. Rzeczniczka Polregio Aleksandra Baldys powiedziała PAP, że zarząd spółki cały czas zabiega o to, aby ostatecznie nie doszło do strajku i stara się o podwyżki dla pracowników.

Związki zawodowe w spółce domagają się podwyżki wynagrodzeń o 700 zł z wyrównaniem od 1 grudnia 2021 r. Zarząd Polregio informuje, że podwyżka w oczekiwanej przez związki zawodowe wysokości, to roczny koszt ok. 124 mln zł. Spółka przekonuje, że taka podwyżka oznaczałaby stratę finansową dla Polregio i utratę rentowności.

 

Komentarze (6)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Stopa

odpowiedz
23.04.2022 13:47

Tylko ze prezes spółki na swoją i przydupasów podwyszkie ma a robol niech się martwi jak przerzyc

Zadowolony pasażer

odpowiedz
24.04.2022 09:15

Po ostatnich zmianach w rozkładzie jazdy to jeszcze pasażerom powinni oddawać część swoich pensji. Skoro przy jego opracowaniu nikt nie zwraca uwagi kiedy jeździ najwięcej pasażerów którzy płacą za bilety.

Cyrk PKP

24.04.2022 09:15

Jak nazwać bzdurne godziny przesiadki w Goleniowie. Chcąc przesiąść się z pociągu Swinoujscie do Kołobrzegu trzeba w ciągu 4 min.przebiec z peronu 1 na peron 2.Dla kogo te podwyżki, które skutkują podwyżkami cen biletów pasażerów i bałaganem w rozkładach jazdy.Kto jest odpowiedzialny za takie błędy. Komu służy PKP narażając czesto starszych ludzi z bagażami że nie mogą zdążyć do pociągu w Kierunku Kołobrzegu.Nastepne pytanie dlaczego nie ma czynnej toalety,gdzie ma pójść pasażer czekając ponad 2 godz. na pociąg. Kto się tym wreszcie zajmie.Wypada napisać do telewizji o tym dworcu i rozkładzie pociągów.

Ja bym

odpowiedz
23.04.2022 20:09

kurka wodna dał !!! AQle w pierdol..

jarek

odpowiedz
24.04.2022 08:35

kowal zawinil, a wieszac chca znow cygana.. brawo zwiazkowcy, bierzcie przyklad z gornikow, ktoryz zamiast palic opony przed sejmem blokowali centrum miasta, wkkierwiajac dziesiatki tysiecy niewinnych mieszkancow

23.04.2022 18:35

"Będą zapie*** za miske ryżu" M. Morawiecki