Pociąg wjechał w drzewo. Wichura w powiecie gryfickim [RAPORT]

2020-03-12 20:05
Tomasz Krupecki
2020-03-12 20:05

Przed południem przez nasz region przeszła kilkuminutowa nawałnica. Jednak to nie koniec, bo przez cały dzień wiał silny wiatr, który przewracał drzewa, zrywał dachy i uszkadzał linie energetyczne.

Strażacy w powiecie gryfickim mieli dziś ręce pełne roboty. Wszystko przez nawałnicę, która przeszła przez nasz powiat. Zgodnie z ostrzeżeniem meteorologicznym od godziny 10.00 do 20.00 w naszym regionie mocno wiało, prognozowana siła wiatru wynosiła nawet 55 km/h.

Silny wiatr połamał wiele drzew i spowodował różnego rodzaju zniszczenia. Strażacy z naszego powiatu wyjeżdżali dziś do 40 zgłoszeń. Interwencje dotyczyły głównie wiatrołomów. Drzewa leżały nie tylko na drogach. Około godziny 17.00 w okolicach Wyszogóry (gm. Płoty) pociąg uderzył w drzewo, które zalegało na torach. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a maszyna oprócz zarysowań nie została poważnie uszkodzona. Strażacy wspólnie z pracownikami kolei usunęli konar z torów i pociąg ze sporym opóźnieniem odjechał w kierunku Kołobrzegu.

Kolejne groźnie wyglądające zdarzenia dotyczyły drzew, które przewróciły się na zaparkowane samochody. Tak było w Górzycy i w Gryficach przy ulicy Trzygłowskiej.

Czytaj: Połamane drzewa, uszkodzone samochody i zerwane dachy

Pozostałe interwencje to uszkodzenia dachów i linii energetycznych. Aktualnie wiatr ustał. Ostatnie wezwanie strażacy otrzymali o godzinie 19.00.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!