Po trzech latach przerwy wróciła „Bursztynowa Nutka”!

2023-06-16 11:20
Karol Szumny
2023-06-16 11:20

W Trzebiatowskim Ośrodku Kultury odbywa się dziś Dziecięco-Młodzieżowy Festiwal Piosenki „O Bursztynową Nutkę”. Wczoraj śpiewały przedszkolaki, a dziś szkoły podstawowe i ponad-. Na to wydarzenie młodzież przybyła z całej Polski.

ZDJĘCIE 1 z 14

Po trzech latach przerwy wrócił Dziecięco-Młodzieżowy Festiwal Piosenki „O Bursztynową Nutkę”. Jest to 38. edycja wydarzenia.

- Dziecięco-Młodzieżowy Festiwal Piosenki „O Bursztynową Nutkę” to piękna inicjatywa. Trwa on u nas prawie 40 lat. Idea narodziła się w Klubie Garnizonowym – mówi dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury Renata Teresa Korek. – Ważne jest to, że dzięki temu wydarzeniu buduje się kultura muzyczna – zaznacza.

Wiceburmistrz Trzebiatowa Grzegorz Olejniczak zauważa, że takie wydarzenia to doskonała promocja dla miasta.

- Taki festiwal stawia Trzebiatów w centrum. To ogromna radość, gdy słyszymy, że przyjeżdżają do nas uczestnicy nie tylko z województwa, ale i z całej Polski. Trzebiatów jest bardzo ważnym miejscem na mapie artystycznej. Jesteśmy niekwestionowanym liderem o kreowanie kultury w naszym powiecie. Jesteśmy z tego dumni i chcemy to rozwijać. Trzebiatów jest słyszany w Polsce, w Europie, ale i na świecie. Mam nadzieję, że będzie tak w dalszym ciągu – powiedział Grzegorz Olejniczak.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!