Plac zabaw otwarty

2022-11-21 10:25
Karol Szumny
2022-11-21 10:25

W ubiegłym miesiącu informowaliśmy, że plac zabaw pośród ulic: Pocztowej, Lipowej oraz Krętej w Trzebiatowie wraca na swoje miejsce. Kilka dni temu został oficjalnie otwarty, dzięki czemu dzieci ponownie mogą bawić się w tym miejscu. Zobaczcie zdjęcia, jeszcze w jesiennej scenerii.

ZDJĘCIE 1 z 8

Pośród ulic: Pocztowej, Lipowej oraz Krętej w Trzebiatowie powstanie nowy plac zabaw. Wcześniejsze elementy zabawowe musiały zostać zdemontowane – miało to miejsce wiosną tego roku. Przez dłuższy czas teren ten pozostawał pusty i okoliczni mieszkańcy obawiali się, że dzieci nie będą miały się gdzie bawić.

Na ich prośbę został odtworzony nowy plac zabaw, który z pewnością spełni oczekiwania dzieci i rodziców pod względem zarówno bezpieczeństwa, jak i licznych elementów zabawowych.

Dlaczego tyle to trwała instalacja placu zabaw? Na to pytanie odpowiedział w STUDIU SUPERPORTALU Jacek Domański – dyrektor ZDGiGK w Trzebiatowie. Jak mówił, czas trwania wszystkich zamówień wydłużał się ze względu na duży popyt na takie urządzenia. Ponadto wszystko było zależne również od konserwatora zabytków.

Na nowym placu zabaw dzieci mogą skorzystać z kilku zjeżdżalni, karuzeli, bocianiego gniazda, mini ścianki wspinaczkowej, piaskownicy oraz niewielkich koszy do gry w koszykówkę. Są również huśtawki, a całość jest otoczona kredkowym ogrodzeniem.

A tak prezentuje się plac zabaw w zimowej scenerii:

Komentarze (7)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Mieszkaniec

odpowiedz
21.11.2022 12:16

Plac zabaw piękny i na pewno moje dzieci będą z niego korzystały, ale stawianie placu zabaw akurat na zimę, to jakaś kpina. Przez zimę, mrozy, sprzęt może został w jakimś stopniu uszkodzony i na wiosnę, nie będzie już tak świetnie się prezentował jak nowy. A poza tym, jak już dorobiliśmy się jednego ładnego i nowego placu zabaw, to może przydałaby się jakaś kamera, bo do wiosny to już będzie pewnie popisany.

Plac zabaw

21.11.2022 12:16

Już widać efekty bytności dzieci na placu.Przychodza z psami, szarpią drabinki, próbują ściągać siatki do koszy, rzucają opakowania po ciastkach.Pytanie gdzie są rodzice.Wydano pieniądze z naszych podatków na urządzenie tego placu. Czy rodzice zainteresują się czy dzieci potrafią korzystać z placu, którzy ma służyć wszystkim.

Ewa

odpowiedz
24.11.2022 10:47

Co się na tym świecie dzieje,wieczne niezadowolenie-jest źle,nie ma źle!a za zachowanie naszych dzieci my dorośli odpowiadamy,więc jeśli plac zabaw będzie zniszczony to tylko do siebie my dorośli powinniśmy mieć pretensje!!! Miłego dnia wszystkim!

Dzieci

24.11.2022 10:47

Wystarczy przyjść w wolny dzień i popatrzeć jak zachowują się dzieci. Te wpisy to nie złośliwości lecz zwrócenie uwagi na brak wychowania, poszanowania mienia, niszczenia otaczającej zieleni.

O kurka!

odpowiedz
21.11.2022 16:24

Plac piękny, ale co na to poseł Kowalski? Tęczowe kolory? Toż to zgroza! Dzieci się zdenoralizują!

Pedros

odpowiedz
21.11.2022 18:42

Okej czyli najpierw plac zabaw był, potem go zdemontowali a następnie doszli do wniosku że jednak powinien być ponownie. Finalnie został otwarty na koniec listopada. Idealnie aby zimą w śniegu dzieci pobujały się na huśtawce. Ehhh...Polska w pigułce.