PiS chce zakazu hodowli zwierząt futerkowych

2020-09-08 16:18
Katarzyna Adamiak
2020-09-08 16:18

Zakaz hodowli zwierząt futerkowych, ograniczenie uboju rytualnego, zwiększenie kompetencji organizacji pozarządowych i częstsze kontrole schronisk – zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

O nowym porządku prawnym dotyczącym ochrony zwierząt i gotowym w związku z nim projekcie o nazwie „piątka dla zwierząt” poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Projekt zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych, ograniczenie uboju rytualnego, zwiększenie kompetencji organizacji pozarządowych i częstsze kontrole schronisk.

- W Polsce trzeba wprowadzić zupełnie nowy porządek prawny, jeśli chodzi o ochronę zwierząt. Względy, które za tym przemawiają, mają charakter humanitarny, ale jest także jeszcze jeden wzgląd. W Polsce bardzo często mówi się o europeizacji, że Polska powinna być jak Europa. To czasem jest celne, a czasem nie warto się wzorować na państwach, które leżą na zachód od naszych granic. Ale na pewno to jest celne, jeśli mówimy o tym, żeby w Polsce humanitarne standardy odnoszące się do zwierząt były nie gorsze, a nawet może lepsze jeszcze niż w krajach na zachód od naszej granicy - powiedział szef PiS na wtorkowej konferencji w Warszawie.

Jak zaznaczył Jarosław Kaczyński, przygotowana ustawa, jest tą, którą z pewnością poprą wszyscy dobrzy ludzie w Polsce. - Liczymy tu także na poparcie ponadpartyjne, bo to nie jest kwestia polityczna, to jest kwestia związana z tym wszystkim, co się określa jako humanitaryzm i co odnosi się do ludzkiej dobroci, uczciwościmówił prezes PiS.

Komentarze (5)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Ania

odpowiedz
08.09.2020 19:03

A już myślałam,że tego nie dożyje. Dobra rzecz.

Wic

08.09.2020 19:03

Icki niech rytualnie rżną u siebie.....

Inka

odpowiedz
09.09.2020 16:10

Brawo, panie Jarosławie, dziękuję w imieniu zwierząt

Hu..w du..Jarkowi

odpowiedz
08.09.2020 21:48

Stary dziad już powinien odejść do swojego brata któremu pomógł

Tom

08.09.2020 21:48

Trochę szacunku, jest jaki jest ale jest człowiekiem. I żeby nie było, nie oglądam wiadomości i jestem bezpartyjny.