PINEA Resort to kolejna wielka inwestycja w powiecie gryfickim [WIZUALIZACJE]

2020-02-03 20:28
Stanisław Razmus
2020-02-03 20:28

W nadmorskim Pobierowie powstaje resort PINEA: kompleks uzdrowiskowo-hotelowy trzech połączonych ze sobą budynków, w których znajdą się apartamenty wakacyjne oraz hotel sieci Hilton. Bogata oferta usług towarzyszących będzie dostępna przez cały rok.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest doświadczona firma STRABAG. Właśnie ruszyły pierwsze prace. Zakładany termin ukończenia pierwszego budynku to lato 2021, a planowany termin zakończenia całego kompleksu to II kwartał 2022.

Położone tuż przy plaży budynki będą połączone podziemnym przejściem i specjalnie zaprojektowanymi zielonymi dziedzińcami oraz uzupełniającą się, całoroczną ofertą usługową.

W inwestycji PINEA znajdzie się kompleks saun i basenów, siłownia, restauracje, bary, kameralne butiki oraz salon SPA renomowanej marki La Perla. W jednym z budynków planowane są apartamenty typu condo pod zarządem doświadczonego operatora, oferującego szeroką gamę usług fizjoterapeutycznych i okołomedycznych. Dysponujący spektakularnym widokiem na Bałtyk otwarty basen na dachu hotelu Hilton ma szansę stać się jedną z atrakcji tej części wybrzeża.

„Wybór Pobierowa na lokalizację resortu PINEA podyktowany był urokiem miejscowości i jej niezwykłymi walorami klimatycznymi. Okoliczne plaże mają najwyższy poziom naturalnego jodu, a w powietrzu – które należy do najczystszych w Polsce – unosi się kojący zapach nadmorskich sosen.

Łagodny klimat jest korzystny dla rekonwalescentów oraz leczenia układów oddechowego i krążenia.

Do tego te wszystkie elementy oddziałują najsilniej poza sezonem letnim. Problemem nadmorskich miejscowości jest właśnie sezonowość – nam zależało na stworzeniu atrakcyjnej propozycji na cały rok, niezależnie od pogody” - mówi Anna Jabłońska, przedstawiciel Inwestora. „Nie bez znaczenia jest fakt, że Pobierowo jest wyjątkowo dobrze skomunikowane trasami szybkiego ruchu S3 i S6 z resztą kraju, a autostradą A6 z Niemcami. Do Świnoujścia przybijają promy ze Skandynawii, w niewielkiej odległości jest też lotnisko w Goleniowie”

W kompleksie znajdzie się 175 apartamentów o metrażach od 26 -100 m2, w 4 opcjach aranżacji wnętrz do wyboru, dostępnych w opcji pełnego wykończenia. Wszystkie apartamenty resortu PINEA są zorientowane na morze i posiadają własne tarasy. Zainteresowanym wynajmem inwestor oferuje usługę profesjonalnego zarządu nieruchomości.

Celem maksymalnego zachowania uzdrowiskowych walorów lokalizacji funkcje parkingowe zostały przeniesione pod ziemię, a zielone dziedzińce zostały zagospodarowane pod kątem wypoczynku na świeżym powietrzu. Projekt opracowania zielonych dziedzińców i małej architektury został powierzony Pawłowi Grobelnemu, uznanemu polskiemu projektantowi sztuki użytkowej.

Autorem projektu PINEA jest wielokrotnie nagradzane międzynarodowe biuro projektowe Chapman Taylor. Za wnętrza odpowiada polsko-belgijska pracownia projektowa ELD. Inwestorem odpowiedzialnym za całe przedsięwzięcie jest belgijska firma Fenixco.

Więcej na www.pineapobierowo.pl

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!