[PILNE]: Zwłoki w rzece Redze. To zaginiony 16-latek

2024-04-08 17:54
Karol Szumny
2024-04-08 17:54

Z rzeki Regi w Gryficach wyłowiono zwłoki 16-letniego Szymona, który był poszukiwany od 28 marca.

Zwłoki w rzece Redze

W poniedziałek po godzinie 16:00 w rzece Redze w Gryficach zostały odnalezione zwłoki. Policja potwierdza, że to ciało 16-letniego Szymona, który był poszukiwany od 28 marca.

- Potwierdzam, że około godz. 16:10 na rzece Redze przy ul. Młyńskiej zostało odnalezione ciało 16-letniego chłopca, który był poszukiwany od 28 marca. Na miejscu czynności prowadzone były pod nadzorem prokuratora. Ciało zostało zabezpieczone. Ze względu na dobro sprawy policja więcej informacji nie udziela – przekazał podkom. Zbigniew Frąckiewicz, oficer prasowy KPP w Gryficach.

Tragedia nad rzeką

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w czwartek, 28 marca, późnym wieczorem. 16-letni Szymon przebywał ze znajomymi w Parku Miejskim w Gryficach, w okolicach tzw. mostku kapitańskiego. Według nieoficjalnych informacji w pewnym momencie Szymon miał wpaść do wody i zostać porwany przez nurt rzeki. Jeden z jego towarzyszy miał jeszcze przez chwilę słyszeć głos Szymona wzywający pomocy.

Poszukiwania chłopca

Niezwłocznie rozpoczęto poszukiwania. Do Gryfic ściągnięto Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Koszalina, a w kolejnych dniach także Specjalistyczną Grupę Sonarową z Bornego Sulinowa, Wodną Służbę Ratowniczą z Wrocławia, a także WOPR z Białogardu. Do poszukiwań wykorzystywano sonary oraz drony. Niestety bezskutecznie. W poniedziałek, 8 kwietnia, odnaleziono zwłoki chłopca.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!