Piłkarska niedziela przed nami. Orzeł podejmie Spartę

2024-02-03 16:50
Karol Szumny
2024-02-03 16:50

Już jutro ostatni mecz fazy grupowej Zimowego Turnieju o Puchar Prezesa ZZPN. Orzeł Mrzeżyno, który ma już zagwarantowaną fazę pucharową, podejmie w Trzebiatowie Spartę Gryfice. O dotychczasowych zmaganiach i nastawieniu przed kolejnymi meczami opowiada nam Marcin Wawiórko, trener Orła Mrzeżyno.

Orzeł Mrzeżyno ma już pewny awans do fazy pucharowej // fot. media klubowe

W drugiej połowie stycznia na zachodniopomorskich boiskach rozpoczęła się trzecia edycja Zimowego Turnieju o Puchar Prezesa ZZPN. W tym roku w zawodach biorą udział dwie drużyny z naszego powiatu – Orzeł Mrzeżyno i Sparta Gryfice, która postanowiła wystawić do tej rywalizacji swoich juniorów.

Nasze drużyny mierzą się w grupie jeszcze z Gwardią II Koszalin oraz z KS Mustang Korzystno. Po ostatniej kolejce tabela prezentuje się następująco: Orzeł Mrzeżyno jest liderem i ma na koncie sześć punktów, dalej Gwardia II Koszalin z trzema punktami. Następnie Sparta Gryfice z jednym punktem, a tabelę zamyka KS Mustang, także z jednym oczkiem.

Dzięki dwóm wygranym Orzeł Mrzeżyno ma już pewny awans do fazy pucharowej.

- Jestem bardzo zadowolony ze swoich piłkarzy, przede wszystkim z ich ambicji i zdrowia, które zostawiają na boisku. To przełożyło się na dwa pozytywne rezultaty. Wbrew pozorom oba mecze nie były łatwe, ale daliśmy radę i łatwo skóry nie sprzedaliśmy – ocenia Marcin Wawiórko, trener Orła Mrzeżyno.

Już jutro o godzinie 17:00 na stadionie w Trzebiatowie Orzeł Mrzeżyno podejmie Spartę Gryfice.

- Nie patrzymy na to, że gramy z juniorami. Mało tego: graliśmy dwa sparingi w listopadzie z tą drużyną i jeden zremisowaliśmy, a drugi wygraliśmy jedną bramką. Są to młodzi chłopacy, bardzo ambitni, którzy potrafią grać w piłkę. Ponadto, jesteśmy liderem, a na lidera drużyny zawsze się mobilizują, żeby utrzeć mu nosa – zauważa Marcin Wawiórko.

Jakie nastawienie piłkarze Orła mają przed fazą pucharową?

- Trenujemy tak, jak do tej pory. Zgłaszając się do pucharu prezesa, wiedzieliśmy, czym to pachnie. W fazie pucharowej dochodzi czynnik mentalny, bo gra się mecz o wszystko. Albo się wygrywa i przechodzi dalej, albo przegrywa i żegna się z turniejem. Nastawienie jest na pewno pozytywne. Jest dobra atmosfera w drużynie. Nie znamy jeszcze rywala, ale na pewno będziemy walczyć – powiedział trener Orła Mrzeżyno.

Na trzebiatowskim stadionie będzie można również w ten sam dzień oglądać mecz drugiej pary z grupy. O godzinie 13:00 KS Mustang zagra z Gwardią II Koszalin.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!