Pijani kierowcy zatrzymani

2021-10-05 8:44
Adam Litwinowicz
2021-10-05 8:44

W miniony weekend policjanci ruchu drogowego z Gryfic zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców. Jeden z kierujących posiadał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, pozostałych czterech amatorów jazdy na podwójnym gazie zgubiły narkotyki tj.: kokaina, amfetamina i marihuana (THC). Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi do 2 lat pozbawienia wolności i wysokie kary finansowe.

Mimo wielu apeli Policji, ostrzeżeń, próśb i kampanii informacyjnej w mediach wciąż zdarzają się amatorzy jazdy na podwójnym gazie. W ciągu 3 dni mundurowi wyeliminowali z ruchu na drogach powiatu gryfickiego 5 nietrzeźwych kierowców zarówno pod wpływem alkoholu, jak i środków odurzających.

W piątkowy wieczór podczas pełnienia służby funkcjonariusze ruchu drogowego zostali skierowani na interwencje w związku ze zgłoszeniem, gdzie kierujący czarnym Volkswagenem Golfem miał wjechać na środek skrzyżowania o ruchu okrężnym, jednak nie zastali wskazanego pojazdu. Mundurowi po sprawdzeniu ulic na terenie miasta zauważyli na jednej z nich wskazany pojazd, który miał uszkodzone koło i zatrzymali go do kontroli. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie kierowcy Volkswagena ponad 2 promile alkoholu. 61-letniemu mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i odholowano samochód.

W sobotę policjanci ruchu drogowego zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę, który kierował samochodem, ale tym razem pod wpływem środków odurzających.

Badanie policyjnym urządzeniem Drager 5000 wykazało w organizmie mężczyzny obecność kokainy.

Z kolei w niedziele funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 3 kierujących pojazdami, u których badanie wykazało w organizmie THC główną substancję psychoaktywną zawartą w marihuanie.

Dodatkowe urządzenie Drager 5000 zostało zakupione i przekazane policji przez Gminę Gryfice, co ma realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa i pozwala skutecznie eliminować nieodpowiedzialnych kierowców z ruchu.

Policja apeluje o rozwagę i przypomina, że oprócz standardowego badania kierowcy na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu może wykonać również badanie na obecność środków odurzających w organizmie i nie pomogą tu żadne zabiegi maskujące objawy stanu nietrzeźwości, takie jak intensywne perfumy czy krople do oczu.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!