Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce

2020-03-04 9:01
Katarzyna Adamiak
2020-03-04 9:01

Koronawirus dotarł do Polski. Zarażony COVID-19 pacjent pochodzi z województwa lubuskiego. Jego stan jest dobry.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski na specjalnie zwołanej konferencji prasowej potwierdził, że odnotowano pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce.

Pacjent z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem pochodzi z województwa lubuskiego. Mężczyzna, który w ostatnim wrócił z Niemiec, przebywa w szpitalu w Zielonej Górze.

- Dzisiaj w nocy otrzymaliśmy dodatnie wyniki pierwszego pacjenta, który ma potwierdzone zachorowanie na koronawirusa w Polsce. To pacjent w województwie lubuskim leży w szpitalu w Zielonej Górze, czuje się dobrze. Wszelkie procedury zadziałały zgodnie z tym, jak powinny działać - poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski - Wszystkie osoby, które miały kontakt z pacjentem zostały objęte kwarantanną domową i są objęte nadzorem służb sanitarnych – dodał Ł. Szumowski.

Według danych Ministerstwa Zdrowia przekazanych wczoraj wieczorem, w związku z koronawirusem w Polsce 68 osób jest hospitalizowanych, ok. 500 jest poddanych kwarantannie.

Na świecie koronawirusa stwierdzono już ponad 93 tys. przypadków. Najwięcej zakażonych Chinach, Korei Południowej i we Włoszech.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!