Pierwszy dzień po feriach w nowym przedszkolu

2020-02-24 11:28
Adam Litwinowicz
2020-02-24 11:28

Dzieci, rodzice i panie przedszkolanki, wiele osób nie kryło zachwytu wchodząc do nowego budynku Przedszkola przy ulicy Długiej w Trzebiatowie.

ZDJĘCIE 1 z 4

Nowy budynek Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Trzebiatowie przy ulicy Długiej został oficjalnie otwarty w miniony piątek. W poniedziałek 24 lutego, w pierwszy dzień po feriach naukę i zabawę rozpoczęły przedszkolaki.

- Najbardziej podobają mi się nowe zabawki – mówiła mała Jagódka, a mnie najbardziej podoba się nasza sala – dodał Alan. Dzieci nie kryły radości, ale podobne nastroje panowały również u rodziców, którzy chwalili dobór kolorystki, przestronność, wyposażenie oraz to, że w każdej sali jest toaleta oraz szatnia.

 

Prace przy budowie nowego skrzydła przy Szkole Podstawowej nr 2 obejmowało rozbudowę o oddziały przedszkolne i pomieszczenia klasowe wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Trzebiatowie. Zaprojektowano nowe skrzydło dydaktyczne zawierające dwie odrębne, niepowiązane strefy funkcjonalne – przedszkole zlokalizowane na parterze i rozbudowę szkoły podstawowej na piętrze. W strefie przedszkola zaprojektowano pięć identycznych oddziałów przedszkolnych wyposażonych w szatnie i węzły sanitarne, pomieszczenia integracyjne i terapeutyczne, pomieszczenia administracyjne i pomieszczenia socjalne personelu oraz wydawania posiłków w systemie kateringowym ze zmywalnią. W strefie szkolnej, powiązanej bezpośrednio z piętrem budynku istniejącego, zaprojektowano cztery pomieszczenia do nauki z zapleczami gabinetowymi, gabinety terapeutyczne i sanitariaty dla uczniów. Niezależnie od skrzydła dydaktycznego projektuje się pion komunikacyjny przy zachodniej ścianie szczytowej projektowanego budynku mieszczący klatkę schodową oraz dźwig przystosowany do transportu osób niepełnosprawnych. Obszar pomiędzy  skrzydłem a salą gimnastyczną wyodrębnia się jako otwarty teren rekreacji ruchowej z placem zabaw przedszkola. Pomieszczenia klasowe oddane do użytku zostaną wraz z początkiem nowego roku szkolnego.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!