Pierwsze nocne zwiedzanie miasta za nami

2024-06-29 13:25
Karol Szumny
2024-06-29 13:25

Wczoraj w Trzebiatowie odbyło się pierwsze w tym sezonie letnim nocne zwiedzanie miasta z przewodnikiem.

ZDJĘCIE 1 z 6

Rozpoczęliśmy naszą przygodę na rynku pod ratuszem, skąd wyruszyliśmy na zwiedzanie przepięknych trzebiatowskich kamieniczek. Następnie udaliśmy się pod Pałac Książęcy, gdzie serdecznie przywitała nas Pani Dyrektor Renata Teresa Korek, która przybliżyła nam fascynujące działania pałacu. Kolejną atrakcją był spektakl "Biała Dama", który obejrzeliśmy pod pałacem. Wizytę zakończyliśmy wspólnym tańcem poloneza z Panią Dyrektor, Białą Damą oraz duchami.

Następnie udaliśmy się malowniczą drogą pod Kościół pw. Macierzyństwa NMP, a stamtąd w stronę mostu nad Regą, aby podziwiać jeden z murali zatytułowany "Zaślubiny z Morzem". Przeszliśmy wzdłuż murów miejskich, by dotrzeć do Kaplicy św. Gertrudy, gdzie ksiądz Michał opowiedział nam jej bogatą historię. Kolejnym punktem naszej wędrówki była Kaplica św. Ducha, gdzie nasza przewodniczka, Pani Ewa Fudała, przybliżyła nam funkcjonowanie tego miejsca.

Podczas spaceru poznaliśmy także legendę o Baszcie Kaszanej. Przed basztą nasi strażnicy miejscy odegrali scenę walki, a ochotnicy mogli wspiąć się na historyczną wieżę. Odbył się również mini konkurs, po którym zwiedzający udali się pod sgraffito, aby poznać tę niesamowitą rzeźbę w tynku. A nasza tajemnicza podróż zakończyła się pod Ratuszem.

Serdecznie dziękujemy Trzebiatowskiej Organizacji Turystycznej "Ujście Regi" za zorganizowanie tak wspaniałego nocnego zwiedzania Trzebiatowa. Ogromne podziękowania kierujemy również do Pani Ewy za niesamowite oprowadzanie,a także za wsparcie PTTK Baszty Kaszanej, do Pani Dyrektor Renaty Teresy Korek, Białej Damy, duchów, artystów z Pałacu Książęcego, Księdza Michała oraz naszych niesamowitych średniowiecznych strażników miejskich za ich wkład w nasze bezpieczeństwo i wspaniałą średniowieczną potyczkę.

Chcemy także podziękować wszystkim zwiedzającym za tak liczny udział w pierwszym nocnym zwiedzaniu tego sezonu. Cieszymy się, że byliście z nami i zwiedzaliście Trzebiatów nocą.

Kolejne nocne zwiedzanie Trzebiatowa odbędzie się 12 lipca o godz. 22:00.


tekst i zdjęcia: Centrum Informacji Turystycznej Trzebiatów

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!