Pierwszaki czytelnikami!

2022-12-01 15:38
Karol Szumny
2022-12-01 15:38

W Szkole Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Modlimowie dziś szczególny dzień! Najmłodsi uczniowie naszej szkoły, Pierwszaki, przechodzą kolejny stopień wtajemniczenia! Najpierw przeżywali pasowanie na ucznia, a dzisiaj – pasowanie na czytelnika!

ZDJĘCIE 1 z 7

Pani Dyrektor Marzena Stępień wraz z nauczycielką biblioteki, panią Dorotą Berską dokonały tego uroczystego ceremoniału! Młodzi adepci czytelnictwa po pasowaniu  otrzymali piękne upominki.  Książeczki z wierszykami, aby uczyć się czytać i przeżywać przygody literackich bohaterów oraz kolorowe zakładki, aby pamiętać, że książki trzeba szanować i o nie dbać!

Pani Bibliotekarka zapoznała również dzieci z regulaminem szkolnej biblioteki, po to by potrafiły się zachować w tym szczególnym miejscu! Na koniec młodzi czytelnicy robili sobie pamiątkowe zdjęcia w baśniowej foto-budce!

Pierwszoklasiści, bardzo przejęci dzisiejszą uroczystością, od teraz czytelnicy, obiecali solennie, że będą częstymi gośćmi w szkolnej bibliotece!

Życzymy im wielu wzruszeń i emocji podczas czytania ciekawych historii, bo przecież, jak powiedziała Wisława Szymborska: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Jolanta Mazur

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

01.12.2022 22:34

Pennywise w środku na blond?