Paweł Rytwiński podsumowuje rundę w wykonaniu Sparty Gryfice

2023-11-21 17:26
Karol Szumny
2023-11-21 17:26

„Rundę jesienną uważam za udaną, ponieważ jako zespół wykonaliśmy ciężką pracę na treningu” – mówi Paweł Rytwiński, trener Sparty Gryfice. Jak dodał, w niektórych meczach jego drużynie zabrakło nieco szczęścia, ale wysoka pozycja w tabeli i niewielka strata do lidera napawają optymizmem. Trener Sparty zapowiedział też sobotnie derby w Pucharze Polski.

Paweł Rytwiński // fot. P. Skiba Fotografia Sportowa

Zakończyła się runda jesienna w Klasie Okręgowej. Spośród drużyn powiatu gryfickiego najwięcej punktów zdobyła tutaj Sparta Gryfice. Ukończyła rundę na 3. pozycji z dorobkiem 35 punktów.

- Rundę jesienną uważam za udaną, ponieważ jako zespół wykonaliśmy ciężką pracę na treningu. Myślę, że pod względem działań zespołowych na boisku wyglądaliśmy cały czas bardzo dobrze, co skutkowało wieloma sytuacjami strzeleckimi w każdym meczu i tylko trzema punktami straty do lidera. To napawa optymizmem i bardzo motywuje do jeszcze większej pracy przed zbliżającą się rundą rewanżową – podkreśla Paweł Rytwiński, trener Sparty Gryfice.

- Oczywiście jest mały zawód i niedosyt po niektórych meczach. Zabrakło trochę szczęścia i skuteczności pod bramką, ale trzeba wyciągnąć wnioski i próbować stać się jeszcze lepszym zespołem niż byliśmy w tej rundzie – dodaje.

- Teraz przed naszą drużyną jeszcze kilka jednostek treningowych kończących rundę, a także starcie w Pucharze Polski. Po Pucharze Polski krótki odpoczynek i rozpoczęcie przygotowań do kolejnych zmagań w lidze, mniej więcej w połowie stycznia – zapowiada trener Sparty.

Powrót na boiska w Klasie Okręgowej już w marcu. Jak podkreśla Paweł Rytwiński, cel drużyny się nie zmienił – wygrywanie każdego meczu i walka o awans.

- Naszym celem w zbliżającej się rundzie jest oczywiście wygrywanie każdego meczu, co pozwoli nam zawalczyć o IV Ligę. Taki cel przyświecał nam również w poprzedniej rundzie, więc nic się nie zmieniło. W dalszym ciągu będziemy walczyć o jak najlepszy wynik i ciężko trenować – mówi trener Sparty Gryfice.

- Korzystając z okazji, chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom za zaangażowanie w pracę na treningach i meczach oraz zarządowi, który wykonał kawał dobrej roboty, żeby nasz zespół miał wszystko, czego potrzebuje.

- Liczę na to, że ta współpraca przyniesie nam na koniec sezonu zrealizowanie celu, który sobie wyznaczyliśmy – powiedział Paweł Rytwiński.

Już w najbliższą sobotę derbowe starcie w Pucharze Polski ZZPN. Sparta Gryfice rozegra mecz z Regą Trzebiatów.

- Mecz z Regą Trzebiatów to na pewno mecz z bardzo dobrym przeciwnikiem. Pojedynki z tą drużyną to zawsze duże emocje, nie tylko dla kibiców, ale także obu zespołów. Puchar Polski to przede wszystkim szansa dla zawodników, którzy w lidze wystąpili na boisku w mniejszym wymiarze czasowym. W naszej mentalności jest gra o zwycięstwo w każdym meczu i w tym będzie tak samo. Zapraszam wszystkich sympatyków piłki nożnej na derbowy pojedynek już w sobotę – zachęca Paweł Rytwiński.

Komentarze (11)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Stara Sparta

odpowiedz
21.11.2023 18:26

Fajnie, że to wszytko tak idzie. Brakuje tylko Euroboiska w Gryficach...

obserwator

odpowiedz
22.11.2023 07:37

Re orzeł łożnica: w waszej miejscowości grają za darmo- tj. 13 najemników z Goleniowa, Żarnowa, Nowogardu, Szczecina z uszczypliwością powiem, że za wygranie okręgu nie dostaniecie mamony, kaski tylko: 1 tonę ziemniaków na zimę i ubiją wam ze 3 tuczniki na święta... płacą we wszystkich klubach okręgu a nawet w klasie A - i żeby była jasność skończyły się czasy bez opłacania zawodników.

Rega Trzebiatów Fans

odpowiedz
24.11.2023 13:28

Coś niedobrego dzieje się z superportalem, cenzura wróciła... Piszecie stop hejtowi... A była wspomniana historia Wichra Brojce, w którym też było eldorado, za panów dobrodziejów, którzy są w Sparcie i zostało skasowane... Historia lubi się powtarzać, ciekawe gdzie wtedy zabiorą zabawki, może do Płot, tam jest euroboisko i fajna hala... Okna można wymienić, żwir się przyda pod nową trybunę, jak starą zburzą... Pozdrawiam, powodzenie dla Regi jutro, powtórka z ligi i płacz gwiazdek

Franek

odpowiedz
21.11.2023 21:04

Znowu będzie 8 do jednego

OrzełŁożnica

odpowiedz
21.11.2023 22:05

Wygrywamy z Regą i 4 miejsce macie Vineta Gryfice.Z takim składem i płaceniem zawodnikom takich stawek powinniście być I z przewagą 6 punktów

Oldboj

21.11.2023 22:05

Kolego z Łożnicy. Zawsze powtarzam. Jeżeli nie masz nic mądrego do powiedzenia to lepiej nie mów nic. Domniemywać mogę że cały skład Orła to wychowankowie, którzy jak w oldbojach utrzymują się ze swoich składek.....

MKS

21.11.2023 22:05

Po pierwsze to najpierw musicie wygrać z Regą, po drugie dwóch z Vinety to nasi wychowankowie, po trzecie skąd wiesz ile mają płacone? No chyba że Ty płacisz im, a po czwarte to kto u was gra jak nie zawodnicy z Vinety i Goleniowa no i oczywiście pewnie grają jak to klasyk powiedział za piwo pewnej marki.

Kibic

21.11.2023 22:05

Najpierw wygrajcie z Regą,a później się chwalcie.Ilu mieszkańców Łożnicy gra w waszej druzynie? Przecież macie armię zaciężną gladiatorzy

Kibic

21.11.2023 22:05

Najpierw wygrajcie z Regą,a później się chwalcie.A ilu mieszkańców Łożnicy gra w Waszym klubie? Przecież macie zaciężną armię gladiatorów

TYLKO REGA.

21.11.2023 22:05

Tak widzę jeszcze meczu pucharowego nke było, a już się trolle odzywają... Awans dla Vinety i Gryfa. Na wiosnę wyjazd na Orła i powtórka z rozrywki. Awansu nie, biznesmeni powtórzą historię Wichra, kasy nie ma,.najemników nie ma, nie bedzie niczego...

Tylko Orzełek...

21.11.2023 22:05

Na wiosnę brak awansu Sparty, wchodzi Vineta i Orzeł lub Rega. W nowym sezonie Gryficach wkłady do koszulek spoza Gryfic out, bo kasiory nie będzie i walka o utrzymanie... Już taki scenariusz był w gminie Brojce.. Serie A i kartofliska z terenu.