Papierosy i krajanka tytoniowa bez akcyzy. Zatrzymane dwie osoby

2022-06-21 12:09
Adam Litwinowicz
2022-06-21 12:09

Policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach przejęli 17 400 papierosów oraz ponad 240 kg krajanki tytoniowej bez znaków polskiej akcyzy. Uszczuplenie skarbu państwa sięgać może kwoty nawet 225 tys. złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku. Funkcjonariusze zatrzymali 35-letnią mieszkankę powiatu gryfickiego i 54-letniego mieszkańca województwa lubuskiego.

Na początku czerwca  Policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach w wyniku prowadzonych czynności ustalili, że na terenie jednego z mieszkań w Gminie Gryfice znajdują się znaczne ilości papierosów i tytoniu bez akcyzy. Funkcjonariusze pracujący nad sprawą w wyniku prowadzonych czynności zabezpieczyli 17 400 sztuk papierosów oraz 240 kg krajanki tytoniowej bez znaków polskiej akcyzy. W sprawie zatrzymane zostały dwie osoby tj. 35-letnia mieszkanka powiatu gryfickiego oraz 54-letni mieszkaniec województwa lubuskiego.

Policjanci zabezpieczyli także sprzęt do nabijanie papierosów oraz gotowe opakowania i paczki do pakowania papierosów znanych marek. Mundurowi ustalili, że uszczuplenie skarbu państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego wynosi ok. 260 tys. złotych. Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty posiadania krajanki tytoniowej i papierosów bez polskich znaków akcyzy. Za popełnione przestępstwo skarbowe grozi im teraz do 3 lat pozbawianie wolności oraz wysoka grzywna, a także konieczność uiszczenia należności publicznoprawnej.

Sprawa ma charakter rozwojowy. W sprawie wszczęto śledztwo.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!