P. Czarnek: 26 kwietnia możliwy powrót klas I-III. Co ze starszymi rocznikami?

2021-04-16 11:18
Redakcja
2021-04-16 11:18

- Mamy nadzieję na powrót do szkół dzieci klas I-III od poniedziałku 26 kwietnia – zapowiedział w TVN24 Przemysław Czarnek. Minister edukacji i nauki dodał zarazem, że będzie to możliwe, jeśli sytuacja pandemiczna na to pozwoli.

Przemysław Czarnek w piątkowym programie „Jeden na jeden” w TVN24 pytany był m.in. o, to kiedy nastąpi powrót uczniów klas I-III do szkoły.

- Mamy nadzieję na powrót do nauki stacjonarnej od poniedziałku 26 kwietnia. Ale stanie się tak, jeśli sytuacja pandemiczna na to pozwoli -zapowiedział minister edukacji i nauki.

Ewentualny powrót starszych uczniów do szkół, minister edukacji i nauki uzależnia nie tyle od liczby zakażeń, ile od sytuacji i wydajności służby zdrowia. - Jeśli będzie utrzymywał się trend spadkowy, który widzimy od kilkunastu dni, to rzeczywiście powrót do maja wszystkich dzieci do szkół jest możliwypowiedział Przemysław Czarnek.

- Każdy etap luzowania obostrzeń i dopuszczania do nauki stacjonarnej kolejnych roczników to kolejne kilka milionów ludzi w ruchu oświatowym – tłumaczył. Czarnek przypomniał zarazem, że w klasach I-III uczy się milion 150 tysięcy uczniów. Klasy IV-VIII to kolejne dwa miliony dzieci.

W kwestii nauki zdalnej to ta obecnie, według ministra edukacji, jest na dużo wyższym poziomie, niż w roku ubiegłym. Jednak, jak zauważył Przemysław Czarnek, nigdy nie ona zastąpi nauki stacjonarnej.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!