Otwarte galerie handlowe, muzea i hotele. Koniec z kwarantanną dla uczniów i pracowników transgranicznych

2020-05-04 9:58
Katarzyna Adamiak
2020-05-04 9:58

Rozpoczął się drugi etap odmrażania gospodarki. Od dziś otwarte są centra handlowe, hotele i niektóre instytucje kultury. Zniesiono też obowiązek kwarantanny dla uczniów i części pracowników transgranicznych.

Od dziś otwarte są centra handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe, ale z limitem osób - jedna osoba na 15m2 powierzchni - i bez możliwości spożywania posiłków w ich budynkach. Wciąż nie mogą w nich funkcjonować kluby fitness i miejsca rekreacyjne.

Swoją działalność mogą także wznowić hotele i miejsca noclegowe. Usługi mogły być świadczone pod warunkiem, że zachowane będą szczególne zasady bezpieczeństwa. W obiektach ograniczona pozostaje działalność restauracji hotelowych i przestrzeni rekreacyjnych – np. siłowni, sal pobytu, basenów. Baseny, siłownie i SPA pozostają zamknięte.

Od dziś mogą też funkcjonować biblioteki, muzea, archiwa oraz pozostała działalność związana z kulturą. O konkretnym terminie decydować będzie organ prowadzący daną placówkę po konsultacji z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Wznowiona zostaje również rehabilitacja lecznicza, dla osób chorych i cierpiących na dolegliwości bólowe. Salony masażu nadal pozostają zamknięte.
Po ponad miesięcznym wyczekiwaniu granica dla pracowników transgranicznych i uczniów została otwarta. Od dziś nie będą oni objęci 14-dniową kwarantanną. Wyjątkiem są osoby wykonujące zawód medyczny i zatrudnione w ośrodkach pomocy społecznej. Dla pozostałych osób granice zamknięte zostaną przynajmniej do 13 maja br.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!