Oszustwo "na Orlen". Spółka ostrzega

2021-04-06 11:31
Redakcja
2021-04-06 11:31

Zespół cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego przestrzega przed nową formą oszustwa. Po sieci krąży propozycja inwestycji w spółkę PKN Orlen. Oszuści mamią chętnych wizją szybkiego zarobku, w dodatku bez jakiegokolwiek ryzyka.

Oszuści nie dość, że przygotowali witrynę internetową, założyli do tego profil na Facebooku. Ten powstał 1 kwietnia, co już powinno budzić obawy domorosłych inwestorów. „Ostrzegamy przed stroną z fałszywymi inwestycjami, która podszywa się pod markę PKN ORLEN. Nie dajcie się skusić obietnicami szybkich i wysokich zarobków bez ryzyka. Nigdy nie podawajcie oszustom swoich danych na podobnych stronach!” – ostrzega CSIRT KNF, czyli Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego Komisji Nadzoru Finansowego.

„Ostrzegamy przed stroną z fałszywymi inwestycjami, która podszywa się pod markę PKN ORLEN. Nie dajcie się skusić obietnicami szybkich i wysokich zarobków bez ryzyka. Nigdy nie podawajcie oszustom swoich danych na podobnych stronach!”ostrzega CSIRT KNF, czyli Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego Komisji Nadzoru Finansowego.

Pandemiczny okres to niestety żniwa dla wszelkiej maści oszustów. Ledwie w lutym przestrzegaliśmy przed fałszywą aplikacją Kwarantanna domowa, a w marcu powrócił patent „na OLX” z WhatsAppem (lub innym komunikatorem) w tle.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!