Ostrzegamy przed osobami podszywającymi się pod pracowników MF i urzędów skarbowych!

2022-01-25 13:05
Redakcja
2022-01-25 13:05

Ostrzegamy przed telefonami od nieznanych osób, które podają się za pracowników urzędów skarbowych lub Ministerstwa Finansów (MF). To próby wyłudzenia danych podatników. Przypominamy: resort finansów nie prowadzi telefonicznej weryfikacji prowadzonych spraw, ani nie zbiera w ten sposób informacji o podatnikach.

Osoby podające się za pracowników urzędów skarbowych lub MF telefonują przykładowo w sprawach dodatków do PIT-u lub podejrzanych przelewów. Przypominamy, że urzędy skarbowe i MF nie prowadzą telefonicznej weryfikacji prowadzonych spraw, ani nie zbierają w ten sposób informacji o podatnikach. Podobne próby wyłudzeń mogą pojawić się w wiadomościach wysyłanych przez oszustów, którzy próbują uzyskać od nas pieniądze lub informacje.

Co warto zrobić
 W przypadku otrzymania podejrzanego telefonu i próby wyłudzenia danych, użyj w swoim telefonie funkcji „przekaż” albo „udostępnij” i przekaż treść otrzymanej wiadomości na numer 799-448-084.
 Zgłoszenie zostanie przekazane do analityków CERT Polska.
 Każde zgłoszenie może pomóc ochronić tysiące innych użytkowników!


Więcej informacji znajdziesz na stronie Państwowego Instytutu Badawczego NASK. W przypadku otrzymania podejrzanego telefonu lub próby wyłudzenia danych, które dotyczą Ministerstwa Finansów oraz Krajowej Administracji Skarbowej, prosimy o
przekazanie zgłoszenia na  incydent@mf.gov.pl .

Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej
w Szczecinie

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!