Orkiestra Red Swing Low przekazała radosne wieści! Chodzi o Mistrzostwa Świata

2024-02-06 11:00
Karol Szumny
2024-02-06 11:00

Gryficka orkiestra Red Swing Low otrzymała akredytację na Mistrzostwa Świata Orkiestr federacji World Association Of Marching Show Bands. Tę radosną wiadomość orkiestra przekazała wczoraj na swoim Facebooku. O szczegółach rozmawiamy z Krzysztofem Malickim, kapelmistrzem Red Swing Low.

„Mamy to! Otrzymaliśmy akredytację na Mistrzostwa Świata Orkiestr federacji World Association Of Marching Show Bands (WAMSB), które w tym roku odbędą się w ramach Rasteder Musiktage” – ogłosiła wczoraj orkiestra Red Swing Low na swoim Facebooku.

- Nasza orkiestra należy do światowego stowarzyszenia World Association Of Marching Show Bands. Organizuje ono festiwale w różnych miejscach na świecie. W tym roku było bardzo spore zainteresowanie, ponieważ finały mistrzostw świata odbywają się w Niemczech, w Dolnej Saksonii, więc jest to logistycznie dobra lokalizacja. O udział w mistrzostwach aplikowało ponad 400 zespołów. Na chwilę obecną udało się zakwalifikować 74 zespołom pochodzącym z 16 różnych narodowości – mówi w rozmowie z naszą redakcją Krzysztof Malicki, kapelmistrz orkiestry Red Swing Low Gryfice.

Gryficka orkiestra zaprezentuje się w kilku kategoriach.

- Będziemy startować w konkursie marszowym, czyli w paradzie; w konkursie koncertowym jako koncert band; w koncercie musztr paradnych, czyli pokazy na trawie, w których się specjalizujemy; a także w bitwach perkusyjnych – opowiada Krzysztof Malicki.

Wynik kwalifikacyjny orkiestry Red Swing Low wyniósł aż 80 procent.

- Jest to bardzo dobry wynik, który daje nam kwalifikację na wszystkie imprezy mistrzowskie. Zostaliśmy też ocenieni poprzez podesłanie wideo z Mistrzostw Europy w Holandii, w których uczestniczyliśmy w ubiegłym roku – tłumaczy kapelmistrz.

W historii Red Swing Low będą to już trzecie mistrzostwa świata. Po raz pierwszy była to Kopenhaga, następnie Kalifornia, a w tym roku niemieckie Rastede.

- Jest to niewątpliwie bardzo duży prestiż. Wiemy, że z Polski aplikowało kilkanaście zespołów, z czego prawdopodobnie trzy, maksymalnie cztery pojawią się na mistrzostwach. Jesteśmy wąską reprezentacją naszego kraju, zwłaszcza, że orkiestr dętych są tysiące. Pojawiając się na takim wydarzeniu, zawsze nawiązujemy nowe kontakty z innymi zespołami – mówi Krzysztof Malicki.

Mistrzostwa w Rastede startują 26 czerwca, a 30 czerwca odbędzie się finał. Gryficka orkiestra zachęca do wsparcia.

- Niebawem rozpoczniemy zbiórkę środków na ten cel. Niewątpliwie jak zawsze wspomoże nas Gmina Gryfice z panem burmistrzem na czele. Gdyby ktoś z czytelników również chciał w jakiś sposób nas wspomóc, to można to zrobić w serwisie patronite, poprzez 1,5% podatku lub poprzez darowiznę na konto stowarzyszenia. Na naszych profilach społecznościowych wszystkie te informacje są zawarte – powiedział Krzysztof Malicki.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!