Opieka koordynowana. Co to oznacza dla pacjentów? Katarzyna Wójcik wyjaśnia

2023-11-15 11:40
Karol Szumny
2023-11-15 11:40

Gościem wtorkowego STUDIA SUPERPORTALU była Katarzyna Wójcik – właścicielka przychodni PaKK-MED w Trzebiatowie.

Katarzyna Wójcik

Przychodnia PaKK-MED jest pierwszą przychodnią w powiecie gryfickim, która uczestniczy w tzw. opiece koordynowanej. Katarzyna Wójcik wyjaśniła we wtorkowym programie, czym to jest i co to oznacza dla pacjentów.

- Tak jak sama nazwa mówi: koordynacja, czyli koordynujemy opieką pacjentów. Otaczamy ich taką opieką, żeby pacjent doszedł do zdrowia najszybciej, jak to możliwe. Są to głównie pacjenci, którzy mają choroby przewlekłe – mówi Katarzyna Wójcik.

W skład opieki koordynowanej wchodzi czterech specjalistów: kardiolog, pulmonolog, diabetolog oraz endokrynolog. ­- Cały zespół, który pracuje przy opiece koordynowanej, prowadzi pacjenta przez wszystkie zakresy tej opieki, aby w końcowym efekcie pacjent stał się zdrowy – wyjaśnia właścicielka przychodni PaKK-MED.

Co ten program zmienia?

- Kiedy nie byliśmy w tym projekcie, to nie byliśmy w stanie poprowadzić pacjenta. Wystawialiśmy skierowanie, a pacjent musiał jeździć i szukać specjalisty. W tym momencie ten specjalista jest u nas i przyjmuje pacjentów, koordynuje tę opiekę z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, pacjenci są kierowani na szereg padań – wymienia Katarzyna Wójcik. – W ten sposób lekarz rodzinny nabywa więcej uprawnień i ma pomoc lekarza specjalisty – dodaje.

Obejrzyj całe STUDIO SUPERPORTALU z Katarzyną Wójcik (kliknij tutaj).

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Iwona

odpowiedz
15.11.2023 23:33

Nie polecam tej przychodni!!! Bardzo mało przyjaźni względem osób najbardziej wymagających... A Pan F-ak nie potrafi odłożyć dobrze telefonu po czym komentuje, że ktoś z rodziny ofiar prosi o pomoc...

Jarek

odpowiedz
15.11.2023 13:38

A do pediatry z dzieckiem czeka się bardzo długo

Mieszkaniec

15.11.2023 13:38

Kogo to interesuje ważne że kasa na konto wpływa a pacjent poczeka

19.11.2023 09:10

I to jest krok w dobrą stronę.