Odmrażanie gospodarki? „Na przełomie maja i czerwca"

2021-04-19 20:08
Redakcja
2021-04-19 20:08

Na przełomie maja i czerwca będzie można odmrażać znaczną część gospodarki – oświadczył w Lubinie premier Mateusz Morawiecki. Zastrzegł, że zależy to od tempa szczepień przeciwko koronawirusowi.

Jak stwierdził szef rządu, ma przekonanie, że dzięki narodowemu programowi szczepień „zbliżamy się do przełomu”. Przełom ten „może w najbliższych tygodniach doprowadzić do tego, że wreszcie na przełomie maja i czerwca będzie można znaczną część gospodarki odmrażać” – powiedział Morawiecki.

Jak dodał, niektóre elementy gospodarki mogą być odmrażane wcześniej, a niektóre później, a tempo odmrażania zależy od tempa szczepień. Według niego, na drodze powrotu do normalności ok. mln Polaków musi wykonać pierwszy krok i się zaszczepić. Morawiecki przypomniał, że od 10 maja każdy, kto skończył 18 lat będzie mógł się zarejestrować do szczepienia, a w drugiej dekadzie maja ruszą szczepienia w zakładach pracy i przedsiębiorstwach. Jestem przekonany, że będzie to przełom – stwierdził.

Gen sceptycyzmu czy zwątpienie w sens narodowego programu szczepień powodują, że szeroki powrót do normalności będzie trwał dłużej – przestrzegł szef rządu. Jak podkreślił, wszystkie dane potwierdzają prawidłowość, że konieczne jest osiągnięcie pewnego poziomu odporności populacyjnej.

Z kolei szef KPRM Michał Dworczyk zapowiedział, że jutro zostanie zmienione rozporządzenie, dzięki któremu w sytuacji, w której powstaje realne zagrożenie zmarnowania się szczepionki, taką szczepionkę będzie można wykorzystać, szczepiąc każdą osobę powyżej 18. roku życia.

Komentarze (5)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

20.04.2021 07:28

Po co rozmraża? Przecież zdaniem tvp jest tak dobrze że Niemcy nam zazdroszczą zarobków. Jeszcze trochę to zaczną do pracy przyjeżdżać i Polakom pracę odbierać. I elektorat pisowski w to wierzy. Koniec świata.

Kamil

20.04.2021 07:28

i ty chodzisz po polskiej ziemi!!!

Pipi

odpowiedz
20.04.2021 10:20

Hehe odmrażać to sobie można mięso z zamrażalnika 😉

Jadwigo

odpowiedz
19.04.2021 22:44

Szanuję siebie i swoje zdrowie i dlatego szczepienia nie zrobię wszystkich zachęcam do tego samego niech wszystkie szczepionki idą do Morawieckiego

Pikio

odpowiedz
20.04.2021 18:52

Będą odmrażać i zamrażać i tak w kółko a tymczasem ruski stoi u bram. Ludzie! Wojna będzie!!!!