Od niedzieli zmiany w rozkładzie jazdy pociągów PKP Intercity

2021-03-10 12:29
Redakcja
2021-03-10 12:29

Już w tę niedzielę, 14 marca wchodzi w życie korekta rocznego rozkładu jazdy PKP Intercity. Nowy rozkład będzie obowiązywać do 12 czerwca.

Fot. PKP Inercity

Największe zmiany w kursowaniu pociągów PKP Intercity będą wynikać z rozpoczętej w ubiegłym roku przebudowy Warszawy Zachodniej. Kolejny jej etap rozpocznie się 26 marca. W związku z robotami wyłączone z użytku zostaną dwa perony linii dalekobieżnych nr 6 i nr 7. Prace wymagają wstrzymania ruchu pociągów na jednym torze linii dalekobieżnej pomiędzy Warszawą Zachodnią a Warszawą Centralną.

Zmiany w kursowaniu pociągów PKP Intercity z i do Warszawy

Modernizacja stacji Warszawa Zachodnia sprawi, że część pociągów kursujących przez Warszawę będzie jeździć trasami zmienionymi. 40 pociągów zostanie skierowanych przez stację Warszawa Gdańska. Są wśród nich pociągi jeżdżące przez województwo zachodniopomorskie.

Stacja Warszawa Gdańska będzie jedynym postojem w stolicy dla przejeżdżających przez Warszawę pociągów:

 • TLK 18153 Parsęta relacji Łódź Fabryczna – Kołobrzeg;
 • TLK 81114 Pobrzeże relacji Kołobrzeg – Łódź Fabryczna (od 29 kwietnia). Z kolei stacja Warszawa Wschodnia będzie jedynym postojem w Warszawie dla pociągu TLK 83170 Ustronie relacji Kołobrzeg – Kraków.

Majowe prace modernizacyjne w Szczecinie

Od 4 do 18 maja będą prowadzone prace modernizacyjne na odcinku Szczecin Główny – Szczecin Port Centralny. W tym czasie 4 pary pociągów kursujących z i do Świnoujścia będzie jeździć trasą z pominięciem stacji Szczecin Główny, zatrzymując się na stacji Szczecin Dąbie:

 • IC Chełmoński relacji Świnoujście - Kraków – Świnoujście;
 • TLK Wyczółkowski relacji Świnoujście - Lublin – Świnoujście;
 • IC Mewa relacji Świnoujście - Warszawa Wschodnia – Świnoujście;
 • TLK Uznam relacji Świnoujście - Warszawa Wschodnia – Świnoujście.

6 innych par pociągów na stacji Szczecin Dąbie będzie zmieniać kierunek jazdy:

 • EIC Chrobry relacji Szczecin Główny - Warszawa Wschodnia - Szczecin Główny;
 • IC Mehoffer relacji Szczecin Główny - Przemyśl - Szczecin Główny;
 • IC Matejko relacji Szczecin Główny - Przemyśl - Szczecin Główny;
 • IC Swarożyc relacji Szczecin Główny - Wrocław - Szczecin Główny;
 • IC Podlasiak relacji Świnoujście - Suwałki – Świnoujście;
 • IC Przemyślanin relacji Świnoujście - Przemyśl – Świnoujście.

Dodatkowo IC Gałczyński łączący Szczecin z Warszawą będzie mieć skróconą relację do stacji Szczecin Dąbie.

Inne zmiany w kursowaniu pociągów

Trwają prace na linii Poznań - Szczecin, co ma wpływ na ograniczenie jej przepustowości. Pociąg IC Mewa w relacji Świnoujście – Warszawa będzie kursować trasą alternatywną przez Zbąszynek i Rzepin. Skład EIC Chrobry będzie mieć skróconą relację do trasy Poznań – Szczecin, a na odcinku Warszawa – Poznań będzie kursować połączony z pociągiem EIC Varsovia.

Ze względu na prace prowadzone przez zarządcę infrastruktury na linii pomiędzy Warszawą Zachodnią a Kutnem pociąg TLK Staszic relacji Szczecin – Lublin – Szczecin na odcinku Warszawa – Łowicz Główny pojedzie trasą okrężną przez Żyrardów.

Przesuwa się termin rozpoczęcia prac na linii nr 38 na odcinku Ełk – Giżycko, przez co do 12 czerwca kilka pociągów będzie nadal kursować analogicznie jak w rocznym rozkładzie jazdy na sezon 2019/2020, w tym łączący Szczecin i Białystok IC Rybak, który pomiędzy Ełkiem a Olsztynem pojedzie przez Giżycko, Kętrzyn, Korsze i Barczewo.

Szczegółowe informacje dla pasażerów

Dokładne informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity pasażerowie uzyskają na stronie www.intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.). Bilety PKP Intercity dostępne są w kasach na terenie całego kraju, w automatach biletowych, a także przez Internet na stronie intercity.pl lub za pośrednictwem aplikacji IC Mobile Navigator.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!